Złota polska jesień i bezchmurne niebo

Po kilku chłodnych dniach i mroźnych nocach z końcem tygodnia przyjdzie do nas ocieplenie. Jeszcze tylko dzisiejsza noc przyniesie lokalnie przymrozki, a kolejne będą już wyraźnie cieplejsze. Bardzo ładnie zapowiada się cały weekend.

Piątek przyniesie wyższe temperatury

Wyraźnie cieplej zrobi się już w piątek, co najbardziej odczują mieszkańcy wschodu kraju, gdzie w ostatnich dniach nie było cieplej niż 14-15°C, a chłód było dosłownie czuć w powietrzu. Już dzisiaj w ciągu dnia temperatura poszybuje do przyjemnych 17-18°C na wschodzie, południu w i centrum oraz do 19-20°C na zachodzie i południowym zachodzie. Tylko na północy będzie około 15-16°C.

W całej Polsce dały się odczuć zimne noce i bardzo rześkie poranki, gdy temperatura nawet na wysokości 2 metrów spadała poniżej zera stopni Celsjusza. Przed nami jeszcze jedna zimna noc, ale przymrozki będą już tylko lokalne.

Babie lato, złota jesień w Polsce
Pogoda sprzyjać będzie wypoczynkowi na świeżym powietrzu

Sobota słoneczna i jeszcze cieplejsza

Bardzo słonecznie będzie również w sobotę. Mgły i chmury przez część dnia będą utrzymywały się na północy, ale powinny zaniknąć jeszcze przed południem. Temperatury wzrosną do 15-16°C na północy, przez 18-19°C na południu oraz wschodzie, do około 20°C w centrum i 21-22°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Niedziela również z ładną pogodą

Również niedziela przyniesie ciepłą i przyjemną pogodę. Wprawdzie na niebie pojawi się trochę niegroźnych chmur, ale nie powinno z nich padać. Najwięcej słońca będzie na południu, w centrum i na wschodzie Polski. Temperatury jeszcze wyższe niż w sobotę – na północy będzie do 16-18°C, w centrum i na wschodzie do 19-20°C, a na południu i południowym zachodzie do 21-22°C, lokalnie do 23°C.

Pierwsze dni nowego tygodnia również przyniosą wysokie temperatury. Przypominamy, że w kalendarzu obecnie mamy październik, dlatego wartość ponad 20°C są wartościami wysokimi dla tego miesiąca. Niestety w kolejnych dniach ponownie do naszego kraju zacznie napływać zimne, arktyczne powietrze i zrobi się jeszcze zimniej niż w ostatnich dniach.