Złota polska jesień i bezchmurne niebo
Po kilku chłodnych dniach i mroźnych nocach z końcem tygodnia przyjdzie do nas ocieplenie. Jeszcze tylko dzisiejsza noc przyniesie lokalnie przymrozki, a kolejne będą już wyraźnie cieplejsze. Bardzo ładnie zapowiada się cały weekend.

Piątek przyniesie wyższe temperatury

Wyraźnie cieplej zrobi się już w piątek, co najbardziej odczują mieszkańcy wschodu kraju, gdzie w ostatnich dniach nie było cieplej niż 14-15°C, a chłód było dosłownie czuć w powietrzu. Już dzisiaj w ciągu dnia temperatura poszybuje do przyjemnych 17-18°C na wschodzie, południu w i centrum oraz do 19-20°C na zachodzie i południowym zachodzie. Tylko na północy będzie około 15-16°C.

W całej Polsce dały się odczuć zimne noce i bardzo rześkie poranki, gdy temperatura nawet na wysokości 2 metrów spadała poniżej zera stopni Celsjusza. Przed nami jeszcze jedna zimna noc, ale przymrozki będą już tylko lokalne.

jesień babie lato słońce chmury
Pogoda sprzyjać będzie wypoczynkowi na świeżym powietrzu

Sobota słoneczna i jeszcze cieplejsza

Bardzo słonecznie będzie również w sobotę. Mgły i chmury przez część dnia będą utrzymywały się na północy, ale powinny zaniknąć jeszcze przed południem. Temperatury wzrosną do 15-16°C na północy, przez 18-19°C na południu oraz wschodzie, do około 20°C w centrum i 21-22°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Niedziela również z ładną pogodą

Również niedziela przyniesie ciepłą i przyjemną pogodę. Wprawdzie na niebie pojawi się trochę niegroźnych chmur, ale nie powinno z nich padać. Najwięcej słońca będzie na południu, w centrum i na wschodzie Polski. Temperatury jeszcze wyższe niż w sobotę – na północy będzie do 16-18°C, w centrum i na wschodzie do 19-20°C, a na południu i południowym zachodzie do 21-22°C, lokalnie do 23°C.

Pierwsze dni nowego tygodnia również przyniosą wysokie temperatury. Przypominamy, że w kalendarzu obecnie mamy październik, dlatego wartość ponad 20°C są wartościami wysokimi dla tego miesiąca. Niestety w kolejnych dniach ponownie do naszego kraju zacznie napływać zimne, arktyczne powietrze i zrobi się jeszcze zimniej niż w ostatnich dniach.