Huragany niosą ze soba potężne zniszczenia
Zdjęcie (pixabay.com)

Bardzo często w czasie występowania groźnych zjawisk meteorologicznych publikowane są zdjęcia satelitarne, które jak na dłoni pokazują nam z czym mamy do czynienia. Zdjęcia satelitarne tajfunu Haiyan bardzo szybko obiegły wszystkie media, tylko przyroda potrafi być jednocześnie tak piękna i tak groźna.

Pogodę zazwyczaj obserwujemy z perspektywy własnej, to znaczy widząc na własne oczy, nie za często mamy okazję spojrzeć na cały plan z góry. Okazuje się, że jest to możliwe i w ten sposób możemy zobaczyć jak kształtowała się pogoda w 2013 roku, z całkiem innej nieznanej dotąd perspektywy.

Całą przyjemność zawdzięczamy Europejskie Organizacji Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT), która na podstawie zebranych przez siebie zdjęć przedstawia nam ten oto materiał. W filmie jest możliwość wyboru najwyższej rozdzielczości, należy jednak przejść na stronę youtube, klikając w miniaturę w oknie filmu.

W czasie oglądania filmu doskonale widać blokadę cyrkulacji z marca i kwietnia ubiegłego roku, gdy zima trwała bardzo długo. Widoczny jest również niszczycielski tajfun Haiyan z listopada, oraz kolejne orkany nękające Europę. Warto przypomnieć sobie co działo się w tym roku na świecie w pogodzie i prześledzić te wydarzenia razem z tym filmem. Osobiście oglądaliśmy go parę razy.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.