Deszczowa pogoda
Deszczowa pogoda zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Czerwiec przynosi nam bardzo deszczową aurę. W wielu miejscach kraju mieliśmy już do czynienia z podtopieniami, do tego niemal codziennie grzmi. Ostatnie dni czerwca i początek lipca nie przyniosą diametralnych zmian w pogodzie.

Deszczowy czerwiec

Jak dotąd czerwiec jest bardzo deszczowy. W wielu regionach kraju spadły już dwie normy opadów.

Suma opadów deszczu od początku czerwca
Suma opadów deszczu od początku czerwca grafika meteomodel.pl

Przez najbliższe kilkanaście dni nadal będziemy borykali się z dużą ilością opadów. Do 9 lipca na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Ziemi Łódzkiej i na południu Mazowsza może spaść nawet blisko 100 mm opadu. Najsuchsza aura będzie na zachodzie, gdzie spadnie niecałe 30 mm. Największym zagrożeniem będą opady konwekcyjne oraz te w towarzystwie burz, które będą ulewne, miejscami powodując podtopienia.

Suma opadów do 9 lipca 2020
Suma opadów do 9 lipca 2020 | źródło: wxcharts.com

Temperatury różnorodne

Przez najbliższe 16 dni będziemy notowali zróżnicowane temperatury. Najcieplej będzie w nadchodzący weekend, w trakcie którego miejscami pojawi się upał. Wraz z początkiem nowego tygodnia ochłodzi się i przez cały tydzień temperatury maksymalne będą oscylować w okolicach 25 stopni. Po 5 lipca możliwy powrót upałów.

Prognozowane temperatury w niedzielę 29 czerwca
Prognozowane temperatury w niedzielę 29 czerwca | foto: windy.com

Podsumowując, nadal czeka nas deszczowa i burzowa pogoda, zwłaszcza w centralnych i wschodnich regionach kraju. Na horyzoncie nie widać dłuższej fali upałów, lecz będziemy mogli liczyć na kilka bardzo ciepłych dni, głównie na zachodzie kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here