Słoneczna i ciepła pogoda. Ciepły kwiecień

Przed nami ostatnia dekada marca, która w najbliższych dniach będzie chłodna. Nocami spodziewamy się znacznych przymrozków, w regionach górskich temperatura może spadać w pobliże -10°C. Uspokajamy, że ochłodzenie potrwa kilka dni, a ostatnie dni marca będą bardzo ciepłe.

Ochłodzenie potrwa do połowy tygodnia

Chłodne masy powietrza zostaną z nami przynajmniej do środy. Niestety będziemy musieli liczyć się z chłodnymi nocami i przymrozkami, gdyż ocieplenie przyjdzie do nas ze wschodu. Wysoko świecące już słońce z każdym dniem będzie sukcesywnie ogrzewać powietrze, lecz nocami nadal mogą występować spadki temperatur do -3/-4°C. W ciągu dnia temperatura powinna przekraczać 10°C.

Prognozowana temperatura 27 marca 2020
Prognozowana temperatura 27 marca 2020

Ostatnie dni marca ciepłe i bez wichur

Ostatnie dni marca przyniosą ciepłą pogodę z temperaturami w normie lub parę stopni powyżej normy. Na ogół spodziewamy się od 9-10°C do maksymalnie 14-16°C.

Mało opadów i sucho do końca marca

Ostatnia dekada marca minie pod znakiem słonecznej pogody, która może być mącona niegroźnymi chmurami. Padać będzie mało.

Prognozowana suma opadów deszczu do 31 marca 2020
Prognozowana suma opadów deszczu do 31 marca 2020

Opady deszczu pojawią się w ostatnich dniach marca za sprawą mało aktywnego frontu atmosferycznego. Największa szansa na większe sumy opadowe wystąpi na wschodzie i południowym wschodzie. W pozostałych regionach padać będzie mało i przelotnie, a to oznacza, ze lokalnie nie spadnie ani kropla deszczu.

Początek kwietnia ciepły i także suchy

Początek kwietnia również zapowiada się z temperaturami w pobliżu i lekko ponad normę. Nadal Polska znajdować się będzie pod wpływem układów wysokiego ciśnienia znad Rosji, które hamować będą wędrówkę frontów atmosferycznych w głąb kontynentu.

Suma opadów deszczu do 6 kwietnia 2020
Suma opadów deszczu do 6 kwietnia 2020. Grafia wxcharts.com

Pierwsza dekada kwietnia zapowiada się z lekkimi przymrozkami oraz małymi sumami opadów. Opady jeśli będą występować, to o charakterze lokalnym i przelotnym. Przypominamy, że średnie sumy opadowe dla kwietnia i marca powinny wynieść około 35 mm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here