Jesień w pogodzie deszczowo i mokro

Pogoda za oknami bywa różna, szczególnie jesienią. Jeszcze parę dni temu nad Polską przetaczała się fala jesiennych upałów, żeby dzisiaj na wschodzie temperatura wzrosła do zaledwie 4-5 stopni. Nadchodzące dni to przeplatanka różnych mas powietrza.

Środa jeszcze z kontynentalnymi masami powietrza

Chłodne i nieprzyjemne masy powietrza utrzymają się nad wschodem kraju jeszcze w środę. Na północnym wschodzie temperatura w najcieplejszym momencie dnia może nie przekroczyć 3-4 stopni Celsjusza. Nieco cieplej w centrum, tu na termometrach ujrzymy do 6-7 stopni. Najwyższe temperatury zapanują na zachodzie i tu może być nawet do 16-17 stopni.

Od zachodu postępować będzie front z ciągłymi opadami deszczu. Po południu oraz wieczorem dotrze nad wschodnie dzielnice kraju.

Czwartek ciepły już w całym kraju

Ciepłe masy powietrza pochodzenia morskiego rozgoszczą się w Polsce w czwartek. Wprawdzie słońca będzie mało, ale chwile z błękitnym niebem również powinny się pojawić. Zanikające opady deszczu tylko na północnym wschodzie. Temperatura wyniesie od 11-13 stopni na wschodzie, do 15-16 na południowym zachodzie.

Koniec tygodnia znów chłodniejszy i wietrzny!

Niestety w piątek nad Polską znajdą się kolejne chmury frontowe, za którym spłynie przenikliwie zimne powietrze z północy. Będzie padać i to na obszarze całego kraju. Temperatura wzrośnie od 9-11 stopni na północy i wschodzie, do 12-13 stopni miejscami na zachodzie.

Bardzo wietrznie zapowiada się weekend. W sobotę deszczowo i zimno, na ogół 8-9 stopni, a do tego wietrznie. Na zachodzie kraju porywy wiatru mogą dochodzić do 45-60 km/h, nad morzem do 70 km/h.

Niedziela przyniesie jeszcze silniejszy wiatr oraz kolejną porcję opadów za sprawą ośrodka niskiego ciśnienia znad Litwy i Białorusi. Chłodno, od 7-8 stopni na wschodzie, do 10-11 stopni na zachodzie.

Prognozy wskazują, że pogoda na Wszystkich Świętych w 2017 roku nie będzie nam sprzyjać. Będzie wietrznie, możliwe jest wystąpienie opadów mieszanych, a do tego zrobi się jeszcze chłodniej.