Kwiecień w pełni, ciepło i słonecznie

Nadchodzące dni to przede wszystkim bardzo słoneczna aura. Do czwartku mróz w nocy będzie utrzymywał się niemal w całym kraju. W weekend wyraźne ocieplenie – temperatury, w ciągu dnia, podskoczą do 15 stopni. Niestety modele, na ten moment nie przewidują opadów deszczu.

Wtorek

Po porannym mrozie oraz przymrozkach we wtorek czeka nas słoneczna aura. Na zachodzie temperatura podskoczy do 7 stopni. W centrum w okolicach 4,5. Najchłodniej na południu – w górach całodobowy mróz. Bez opadów w całej Polsce, wiatr słaby i umiarkowany.

Środa

Środa pod znakiem bardzo podobnej aury. W nocy po raz kolejny pojawi się mróz oraz przymrozki. Na zachodzie -3 stopni, w centrum temperatura spadnie to -6 stopni. Na południu oraz na krańcach wschodnich jeszcze większe spadki temperatur. W ciągu dnia bardo słonecznie i bezchmurnie w całym kraju. Najcieplej na zachodzie do 8 stopni. Na północy 7, w centrum i na południu w okolicy 4,5 stopni.

Czwartek

W czwartek bez przymrozków na zachodzie kraju, te pojawią się głównie w województwach południowych oraz północno wschodnich. Coraz cieplej – w całej Polsce za wyjątkiem obszarów nadmorskich, krańców wschodni oraz województw południowo wschodnich temperatura osiągnie 10 stopni.

Piątek

W piątek jeszcze cieplej – na zachodzie temperatura może podskoczyć nawet do 15 stopni. W centrum 13. Poniżej 10 na terenach podgórskich oraz nad morze. Ciepło, słonecznie i niestety nadal bez opadów.

Weekend

W sobotę dalszy wzrost temperatura. W centrum, na Mazowszu oraz południu kraju temperatury w okolicach 16 stopni. W niedzielę odrobinę chłodniej, jednakże temperatury będą utrzymywały się powyżej 10 stopni. Słabe opady mogą wystąpić późnym popołudniem w niedziele na północy Polski.

Przysłowie na ten tydzień

Czasem marzec tak się podsadzi, że dwa kożuchy oblec nie zawadzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here