Zachmurzenie całkowite, zbliżające się opady deszczu

W pierwszym tygodniu czerwca nie zabraknie opadów i słońca, ale na letnie temperatury musimy jeszcze poczekać.

Poniedziałek

Tydzień rozpoczniemy od słonecznej i bezdeszczowej aury na całym obszarze kraju. Najchłodniej na wschodzie, 15-16 stopni, im dalej na zachód, tym cieplej, a więc na zachodzie najcieplej – do 22 stopni.

Wtorek

We wtorek nad wschodnie regiony kraju napłynie strefa z opadami deszczu. Ponadto po południu na zachodzie może lokalnie zagrzmieć. Temperatury zróżnicowane, od 12 stopni na wschodzie, przez 16-17 stopni w centrum, do 22-23 stopni na zachodzie.

Środa

Kolejny dzień tygodnia przyniesie opady ponownie na wschodzie. Lokalnie będą występowały burze. Najwięcej pogodnego nieba na zachodzie. Znów najchłodniej na wschodzie i miejscami w centrum, do 13-14 stopni. Cieplej na zachodzie, gdzie słupki rtęci powinny powędrować w okolice 20 kresek powyżej zera.

Czwartek

W ciągu dnia sporo słońca w centralnej części kraju, nigdzie nie powinno padać. Po południu z zachodu przywędruje front atmosferyczny niosący za sobą intensywne opady deszczu i burze. Pod wieczór zagrzmi więc w zachodniej części kraju. Lokalnie nie wykluczamy, że zjawiska będą dość gwałtowne. Ponownie najcieplej na zachodzie, do 24 stopni, w centrum 17-19 stopni, na wschodzie 16 stopni Celsjusza.

Piątek

W piątek przez Polskę będzie przetaczała się strefa z intensywnymi opadami deszczu, która pociągnie za sobą chłodniejsze powietrze. W ciągu dnia najmocniej popada w pasie od północy, przez centrum, po południe kraju. Po południu strefa ta dotrze nad wschodnią część Polski przynosząc tam burze. Tym razem najchłodniej na zachodzie i w centrum, do 16-17 stopni. Na wschodzie słupki rtęci wskażą 20-21 kresek powyżej zera.

Weekend

W sobotę opady deszczu pojawią się na południowym wschodzie i północnym wschodzie. W tych regionach najwięcej chmur, na pozostałym obszarze pogodnie. Temperatury w całym kraju na poziomie 19-21 stopni.

W niedzielę przelotne opady na południowym zachodzie, ale pod wieczór przewidujemy tam rozwój burz, które będą kierować się nad centralną część kraju. Najwięcej chmur na zachodzie, we wschodniej i południowej części kraju pogodnie i tam też najcieplej, do 23-24 stopni. Chłodniej na pozostałym obszarze, w okolicach 16-18 stopni Celsjusza.

Przysłowie na ten tydzień

Czerwiec po deszczowym maju, często dżdżysty w naszym kraju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here