Kwiecień i opady śniegu wczesną wiosną

W ciągu ponad 24 godzin na północy kraju z lata zrobi się nam zima, gdyż w nocy z poniedziałku na wtorek wystąpią opady śniegu. Ponadto w pierwszy dzień tygodnia mogą wystąpić silne burze. Kolejne dni dość chłodne jak na maj.

Poniedziałek

W poniedziałek nad Polską będzie dochodzić do wymiany mas powietrza. Na terytorium naszego kraju wkroczy bardzo chłodny front polarny. Będzie się to wiązać z bardzo dużą różnicą temperatur nad Polską. Popołudniu na północnym-zachodzie temperatury osiągną maksymalnie 8 stopni natomiast na południowym wschodzie w okolicach 26-28 stopni. Jak to zwykle bywa, przy tak dynamicznej wymianie powietrza pojawią się burze – w tym przypadku dość silne. Nie wykluczamy powstania kilku superkomórek burzowych. Podczas burz mogą pojawić się intensywne opady deszczu, bardzo silne porywy wiatru, istnieje również prawdopodobieństwo powstania trąby powietrznej. Burze najprawdopodobniej pojawią się w wąskim pasie od dolnośląskiego, przez województwo łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie oraz podlaskie.

Wtorek

W nocy z poniedziałku na wtorek w Polsce pojawią się opady śniegu, na Kujawach oraz Warmii i Mazurach będą one dość intensywne. Ponadto opady śniegu mogą pojawić się również w województwach: łódzkim, świętokrzyskim, mazowieckim oraz śląskim. W ciągu dnia na zachodzie temperatury do 12, 13 stopni. W centrum i na Mazowszu w okolicach 9. Na południowym – wschodzie najchłodniej do 6,7 stopni. Ponadto na wschodzie oraz północnej połowie Polski mogą występować przelotne opady deszczu.

Środa

W środę ocieplenie na południowym-wschodzie, tam temperatury podskoczą do 15, 16 stopni. Na północy poniżej 10, w centrum oraz na Mazowszu w okolicach 12, podobne temperatury na zachodzie Polski. Na północy w ciągu dnia pojawią się opady deszczu z komórek konwekcyjnych. Z kolei późnym popołudniem na południe Polski wkroczy strefa ciągłych opadów deszczu.

Czwartek

Na południu w ciągu dnia nadal utrzyma się strefa opadów deszczu, jeżeli prognozy się utrzymają sumy opadów w ciągu 24 godzin mogą być dość spore. Nadal dość chłodno jak na maj – na południu kraju w okolicach 14 stopni. W pozostałej części kraju w okolicach 11, 12 stopni. Chłodniej na północy – 10 stopni, nad morzem nieco mniej.

Piątek

W piątek opady deszczu z komórek konwekcyjnych pojadą się na północy kraju. W południowej części Polski – 14,15 stopni, natomiast północnej w okolicach 11,12.

Weekend

W sobotę i niedziele przelotne opady deszczu wystąpią na północy Polski. Jeżeli chodzi o temperatury to bardzo podobnie. Na południu, zachodzie i w centrum w okolicach 15 stopni. Chłodniej na północy i północnym wschodzie – 11, 12.

Pankracy, Serwacy i Bonifacy chłodem się znaczą i zwykle płaczą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here