Przelotne opady śniegu

Początek tygodnia przyniesie ciepłą i suchą aurę, wybitnie nie typową dla stycznia. Pod koniec tygodnia chłodniej i zimowo, ale tylko na wschodzie i południu. Prognozy długoterminowe wskazują na głębszy akcent zimowy po 20 stycznia. Zachęcamy do śledzenia prognoz.

Poniedziałek

Dużo chmur w całym kraju, przejaśnienia wystąpią w drugiej części dnia na zachodzie i północy. Spodziewamy się opadów deszczu o charakterze lokalnym i przelotnym. W regionach górskich popada śnieg. Temperatura wyniesie od 3-4°C na południowym wschodzie, przez 5-6°C w centrum, do 7-8°C na zachodzie. W pierwszej części dnia występować będą mocniejsze podmuchy wiatru do 40-50 km/h.

Wtorek

Wtorek opady przyniesie w drugiej części dnia na północnym zachodzie kraju. Poza tym bez opadów, ale pochmurno. Dużo słońca na południu i południowym wschodzie. Znów mocno powieje, na północy i północnym zachodzie do 60-70 km/h, a w głębi kraju do 40-50 km/h. Temperatura wyniesie od 3-4°C na południowym wschodzie, przez 5-6°C w centrum, do 7-9°C na zachodzie.

Środa

Środa przyniesie bardzo wysokie temperatury. Na zachodzie może wynieść nawet 11-12°C, w centrum 7-8°C, a na wschodzie do 5-6°C. Opady deszczu wystąpią w pierwszej części dnia na północy, a poza tym padać nie będzie. Druga część dnia przyniesie bardzo dużo słońca. Uwaga na mocniejsze podmuchy wiatru, na północy do 50-60 km/h, a w głębi kraju do 40 km/h.

Czwartek

Zrobi się chłodniej, gdyż temperatura wyniesie od 3-4°C na południowym wschodzie, przez 5-6°C w centrum i na północy, do 7°C na zachodzie. Słabe opady mogą wystąpić na zachodzie i północy.

Piątek

Sporo chmur i mgieł. Lokalnie na wschodzie możliwa słaba mżawka, a na północnym wschodzie śnieg. Poza tym bez opadów, a w drugiej części dnia wyjrzy słońce. Znów chłodniej, od 0-1°C na północnym wschodzie, przez 2-3°C na wschodzie i północy, do 5-6°C na zachodzie.

Weekend

Sobota zapowiada się chłodno i sucho na wschodzie, a z opadami na zachodzie. Padać będzie ponownie deszcz, który wieczorem w centrum przejdzie w sam śnieg. Temperatura wyniesie od 1-3°C na wschodzie, do 4-6°C na zachodzie. Niedziela może przynieść słaby mróz w ciągu dnia na wschodzie, który wyniesie -1/-2°C, w centrum będzie około 0°C, a na zachodzie do 2-3°C. Opady śniegu wystąpią w centrum i na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy w styczniu rosną trawy lipiec dla nas niełaskawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here