Ulewa i przelotne opady latem (lipiec i sierpień)

Kolejny tydzień nie zapowiada się upalnie. Pojawią się przelotne opady deszczu, a pod koniec tygodnia możliwe są również burze.

Poniedziałek

Początek nowego tygodnia nie przyniesie wysokich temperatur. Najcieplej na zachodzie do 22 stopni. W pozostałej części Polski w okolicach 17,18 stopni. Przelotne opady deszczu wystąpią na północy oraz wschodzie kraju.

Wtorek

We wtorek odrobinę cieplej. Nadal największe temperatury będą występowały na zachodzie, gdzie termometry pokażą 24, 25 stopni. W centrum i na południu w okolicach 20 stopni. Na wschodzie nadal poniżej tej granicy. Zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże.

Środa

W środę temperatury w całym kraju, za wyjątkiem terenów podgórskich, osiągną co najmniej 20 stopni. Przelotne opady deszczu z komórek konwekcyjnych mogą pojawić się na zachodzie oraz południu Polski.

Czwartek

W czwartek ponownie pojawią się burze związane z frontem atmosferycznym. Pierwsze z nich pojawią się w pasie od Pomorza, przez centrum, po Małopolskę i będą wędrować w kierunku wschodnim. Tym razem cieplej na wschodzie Polski – tam w okolicach 23, 24 stopni powyżej zera. W centrum i na zachodzie 19, 20 stopni.

Piątek

W piątek, w północnej połówce kraju temperatury w okolicach 23, 24 stopni. Z kolei w południowej połowie poniżej 20. I tam również pojawia się burze z silniejszymi opadami deszczu oraz porywami wiatru.

Weekend

W sobotę cieplej – na zachodzie, w centrum i na wschodzie – 24, 25 kresek powyżej zera. Na południu chłodniej, 21, 22. Na terenach podgórskich poniżej 20. Tam i na zachodzie kraju możliwe burze. Podobne temperatury w niedzielę. Najcieplej na zachodzie, chłodniej w okolicach 21 stopni na południu i północy Polski. Ponadto możliwe przelotne opady deszczu.

Przysłowie na ten tydzień

Czego lipiec nie dowarzy, tego sierpień nie dosmaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here