Burze nad Polską, ulewy i wichury

Najbliższy tydzień początkowo zapowiada się spokojnie, jednak druga jego połowa przyniesie wyższe temperatury i burze.

Poniedziałek

W poniedziałek przewaga chmur na południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze będą występowały przejaśnienia. Przelotne opady deszczu możliwe na Podkarpaciu oraz lokalnie na północy. W całym kraju temperatury w okolicach 18-20 stopni.

Wtorek

We wtorek najwięcej chmur na południowym zachodzie, w pozostałej części kraju przejaśnienia. Bez opadów na całym obszarze Polski. Cieplej, od 21 stopni na południu, do 23-24 stopni na pozostałym obszarze.

Środa

W środę czekają nas zmiany w pogodzie. Przede wszystkim zrobi się cieplej, na zachodzie do 26 stopni, na południu najchłodniej, do 21 stopni, zaś na pozostałym obszarze w okolicach 23-25 kresek powyżej zera. Po południu we wschodniej części kraju spodziewamy się burz, które lokalnie mogą okazać się gwałtowne.

Czwartek

W czwartek zagrzmi już w zdecydowanej większości kraju. Najwięcej tego typu zjawisk wystąpi w centrum oraz na wschodzie. W zasadzie bez burz powinno być przez cały dzień na zachodzie. Najcieplej na wschodzie, 25 stopni, na pozostałym obszarze w okolicach 22-23 stopni Celsjusza.

Piątek

Piątek zapowiada się burzowy niemal w całym kraju. Wyjątkiem będzie południowo zachodnia część Polski. Lokalnie burze mogą organizować się w bardziej zorganizowane struktury. W trakcie takich burz mocniej powieje, opady deszczu będą miały charakter nawalny, a dodatkowo może padać grad. Najchłodniej na południowym zachodzie, tam 20 stopni. Na pozostałym obszarze do 25-26 stopni Celsjusza.

Weekend

Sobota przyniesie burze głównie w części północnej i północno wschodniej. Ponownie, lokalnie mogą one okazać się gwałtowne. Na pozostałym obszarze padać nie powinno, ale będzie dość sporo chmur. Najcieplej w regionach burzowych, do 24-25 stopni, w pozostałych ragionach chłodniej, 18-19 stopni na południowym zachodzie, 20-22 stopnie na wschodzie, w centrum i na zachodzie.

W niedzielę odpoczniemy od burz. Zagrzmi jedynie na północnym wschodzie i tam najcieplej, do 25 stopni. Na pozostałym obszarze 21-23 stopnie.

Przysłowie na ten tydzień

Grzmoty czerwca rozweselają rolnikom serca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here