Chłodny późnojesienny poranek w grudniu
Chłodny późnojesienny poranek w grudniu. Zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)

Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo ciepło na południu. Temperaturę dodatkowo podnosić będzie wiatr halny. Czeka nas także sporo mgieł i pochmurnego nieba. Czy czeka nas nadejście zimy?

Poniedziałek

Początek dnia może przynieść słabe opady na południu, a kotlinach górskich gęste mgły. Z biegiem dnia coraz więcej chmur. Pod wieczór opady deszczu wystąpią na zachodzie Polski. Temperatura wyniesie od 3-4°C na północy, przez 6-7°C w centrum, do 10-12°C na południu. W górach powieje halny.

Wtorek

Wtorkowy poranek będzie bardzo mglisty, ale w większości regionów mgły zanikną. Bardzo możliwe, że na północnym wschodzie Polski utrzymają się przez większą część dnia ograniczając możliwość wzrost temperatury. Nigdzie nie powinno padać. Temperatura wyniesie od 4-5°C na północnym wschodzie, przez 6-7°C na północnym zachodzie, do 8-9°C temperatura wzrośnie w centrum i do 12-13°C na południu. W górach ponownie powieje halny.

Środa

W środę na pogodę w Polsce wpływać będzie niż znad Skandynawii z mało aktywnymi frontami atmosferycznymi. Na wybrzeżu wystąpią silniejsze porywy wiatru do 60-70 km/h, od zachodu po centrum możliwe słabe opady deszczu. Na północnym wschodzie ponownie możliwe mgły i niskie chmury stratus. Poza tym dużo słońca i sucho. Na termometrach około 3-4°C na północnym wschodzie, przez 5-6°C w pozostałych regionach północnych, do 8-9°C wzrośnie temperatura w centrum i do 12-13°C na południu. W górach ponownie możliwy wiatr halny.

Czwartek

Nad Polską rozbuduje się wyż, który sprzyjać będzie rozwojowi chmur piętra niskiego stratus i gęstych mgieł. Na południu Polski zaznaczą się cieplejsze masy powietrza. Nie będzie padać. Temperatura wyniesie od 2-3°C na północy, przez 6-7°C w centrum, do 9-10°C na południu.

Piątek

Sucho, ale pochmurno i mglisto. Najszybciej niebo przetrze się na południu, następnie częściowo w centrum i na zachodzie. Na wschodzie przez cały dzień zapowiada się ponuro i mgliście. Na termometrach od 2-3°C na wschodzie, przez 4-5°C na północy i 7-8°C na zachodzie i częściowo w centrum, do 11-12°C na południowym zachodzie.

Weekend

Sobota zapowiada się z opadami deszczu na zachodzie, które powoli wędrować będą w głąb kraju. Na wschodzie bez opadów i dużo słońca. Ciepło, od 6-7°C na północy, przez 12-13°C na południu. Niedziela chłodniejsza i ze słabymi opadami deszczu na wschodzie i oraz przelotnymi na zachodzie. Na termometrach nieco niższe wartości, od 5-6°C na północy, do 8-9°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Jak w zimie piecze, to w lecie ciecze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here