Przelotne opady śniegu o charakterze śnieżyc. Konwekcja w zimie nad Polską
Przelotne opady śniegu o charakterze śnieżyc. Konwekcja w zimie nad Polską. Autor "matiz"

Nadchodzący tydzień zapowiada się ciepło. Niestety ostatnie dni tygodnia przyniosą wyraźne ochłodzenie.

Poniedziałek

Poniedziałkowy poranek przyniesie przymrozek w centrum i na wschodzie. Spadek temperatury może wynieść -4/-5°C, a lokalnie więcej. W ciągu dnia temperatura szybko wzrośnie i wyniesie 7-8°C na północy i północnym wschodzie, przez 10-11°C w centrum i na wschodzie, przez 12-13°C na południu i zachodzie kraju. Dużo słońca w całym kraju, a słabe opady mogą wystąpić na krańcach północnych. Uwaga, na wschodzie i południu mocniej powieje wiatr do 50-60 km/h.

Wtorek

Wtorek przyniesie przewagę chmur, ale wciąż będzie ciepło. Temperatura wyniesie 11-12°C na północy i częściowo w centrum, do 13-14°C na południu. Opady deszczu wystąpią na zachodzie i południowym zachodzie. Mocniejsze podmuchy wiatru wystąpią na zachodzie do 50 km/h.

Środa

Równie ciepło zapowiada się środa. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 8-9°C na wschodzie, przez 10-12°C w centrum, do 13-15°C na zachodzie. Opady deszczu mogą wystąpić rano w centrum i na wschodzie. Mocniej powieje na zachodzie i północy do 40-50 km/h.

Czwartek

W czwartek nad Polską wędrować będzie chłodny front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu. Za frontem spłynie chłodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 7-8°C na północy, do 11-12°C na południu.

Piątek

Znów nieco chłodniej i z przelotnymi opadami deszczu na zachodzie i północy. Poza tym dużo słońca. Temperatura wyniesie od 6-7°C na północy i zachodzie, do 8-9°C na południu.

Weekend

Sobota także zapowiada się chłodno i z przelotnymi opadami deszczu i gradu w centrum oraz na południu. Poza tym padać nie powinno. Znów chłodniej, od 4-5°C na północy, do 6-7°C na południu. Niedziela przyniesie jeszcze niższe temperatury, od 2-3°C na wschodzie, do 5-6°C na zachodzie. Padać nie powinno.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w marcu deszcz pada, wtedy rolnik biada, gdy słonko jaśnieje, to rolnik się śmieje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here