Opady deszczu na początku marca

Nadchodzący tydzień przyniesie sporo opadów i wietrznych dni. Padać ma głównie deszcz, gdyż utrzymywać się będą wysokie jak na luty temperatury.

Poniedziałek

Poranek przyniesie opady deszczu na zachodzie, które w miarę wędrówki w głąb kraju będą zanikać. Po południu już nigdzie nie powinno padać. Na niebie przewaga chmur, ale czasami wyjrzy słońce. Znów bardzo ciepło, od 9-10°C na północy, do 13-14°C na południu. Uwaga na silniejszy wiatr na wybrzeżu oraz w Bieszczadach, gdzie powieje do 60-75 km/h.

Wtorek

Wtorek przyniesie zmianę w pogodzie. Nad ranem w południowo wschodniej ćwiartce kraju spodziewamy się strefy opadów deszczu, które zanikną około południa. Od zachodu wkroczy chłodny front z opadami deszczu, okresami o dużym natężeniu. W całym kraju mocniej powieje, na zachodzie do 70 km/h, a w centrum i na wschodzie do 60 km/h. Nieco chłodniej, od 5-6°C na północy, przez 7-8°C w centrum, do 9-10°C na południu.

Środa

W środę także będzie wietrznie, na ogół porywy wyniosą od 60 km/h na zachodzie do 40-50 km/h w centrum i na wschodzie. Pierwsza część dnia może przynieść przelotne opady deszczu na północy, następnie od zachodu wkroczy strefa frontowych opadów deszczu. Na termometrach od 4-5°C na północy, do 7-8°C na południu.

Czwartek

Poranek może przynieść opady przelotne. Padać może deszcz oraz deszcz ze śniegiem. W ciągu dnia sporo chwil ze słońcem przeplatanych opadami. Po południu od zachodu wkroczy kolejny front z opadami deszczu. Wiatr osłabnie, ale na południu i zachodzie w porywach powieje do 40 km/h. Temperatura wyniesie od 3-5°C na wschodzie, do 6-7°C na zachodzie.

Piątek

Piątek może przynieść krótki powiew zimy na wschodzie kraju. Przez Polskę wędrować będzie ciepły front z opadami deszczu. Na wschodzie przez kilka godzin może padać śnieg, który niestety w drugiej części dnia się roztopi. Nadal wietrznie w całym kraju, na zachodzie i w centrum powieje do 60 km/hm, a na wschodzie do około 40 km/h. Temperatura wyniesie od 2-3°C na wschodzie, do 6-7°C na zachodzie.

Weekend

W sobotę nad Polskę sięgnie ciepły front z kolejną porcją opadów. Nadal możliwy silniejszy wiatr. Temperatura wzrośnie do 4-5°C na północy i 8-9°C na południu. Niedziela przyniesie kolejną porcję opadów za sprawą frontu, który wkroczy od zachodu. Padać ma deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura w całym kraju wyniesie 4-5°C.

Przysłowie na ten tydzień

Luty, gdy wiatrów i mrozów nie daje, sprowadzi rok słotny i nieurodzaje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here