Słoneczna i ciepła wiosna

Nadchodzący tydzień nie przyniesie niespodzianek w pogodzie. Nie spodziewamy się dużego ocieplenia, opadów również nie będzie zbyt dużo. Więcej deszczu spadnie w weekend.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie opady deszczu w północnych regionach naszego kraju. Sporo chmur w całym kraju, ale poza północną częścią Polski, będą pojawiały się przejaśnienia.

Najchłodniej w rejonach deszczowych, tam 10-11 stopni. Cieplej w centrum i na wschodzie, 14-15 kresek powyżej zera, a najcieplej na zachodzie i południu, do 17 stopni. Lokalnie na południowym zachodzie będzie jeszcze cieplej. Wiatr słaby, na wschodzie umiarkowany.

Wtorek

We wtorek padać będzie w całym kraju. W zdecydowanej większości przypadków opady będą miały charakter przelotny, zaś na północnym wschodzie będą to opady ciągłe, miejscami intensywne. W pierwszej części dnia przejaśnienia na południu, w godzinach popołudniowych słońce pokazywać się będzie zaś na północnym zachodzie.

Od 12 stopni na północy i północnym zachodzie, przez 15-16 stopni w centrum, 18-19 stopni na wschodzie, południu i zachodzie, do 20 stopni na południowym zachodzie. W całym kraju wiatr umiarkowany.

Środa

Środa przyniesie przelotne opady deszczu na północy i w centrum. Sporo przejaśnień na krańcach zachodnich.

Zrobi się nieco chłodniej, będzie od 12 stopni na krańcach północnych, do 15 stopni na południowym zachodzie. Wiatr na ogół słaby.

Czwartek

W czwartek pogoda bez większych zmian. Przelotne opady na północy i północnym zachodzie, tam również największe zachmurzenie, poza tym dość sporo przejaśnień i rozpogodzeń.

Temperatury wyrównane, w całym kraju na poziomie 14-16 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, na wschodzie momentami umiarkowany.

Piątek

W piątek nigdzie nie powinno padać, w całym kraju dużo słońca. Po południu do zachodnich granic Polski zbliży się front atmosferyczny przynosząc zachmurzenie, a nocą z piątku na sobotę także opady deszczu.

Najchłodniej na północy i północnym wschodzie, 15 stopni. W centrum, na wschodzie i południu temperatury na poziomie 18-19 stopni, najcieplej na zachodzie, do 23-24 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany.

Weekend

W sobotę rano opady deszczu o charakterze ciągłym na zachodzie i północy, z biegiem godzin opady te będą wędrowały w kierunku wschodnim, ale jednocześnie będą słabły. W ciągu dnia zanikające opady w centrum.

Najchłodniej w pasie od północy, przez centrum, po południe kraju, 12-13 stopni. Najcieplej na wschodzie i zachodzie, do 20-21 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze.

Nocą z soboty na niedzielę, z zachodu przez Polskę przejdzie front atmosferyczny przynoszący w wielu miejscach intensywne opady deszczu. Do niedzieli opuści on nasz kraj, choć przed południem opady deszczu będą występowały na wschodzie. Do południa zanikną. Po południu miejscami w kraju mogą jednak występować przelotne, słabe opady deszczu. Na południu i w centrum możliwe burze.

Temperatury w miarę wyrównane, od 14-15 stopni na południowym wschodzie, do 17-18 stopni Celsjusza na południowym zachodzie i zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kto sieje jęczmień na Urbana, będzie pił piwo z dzbana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here