Opady deszczu na początku marca

Nowy tydzień przyniesie nam dość podobną pogodę do tej, jaką mogliśmy obserwować w ubiegłym tygodniu. Pojawią się opady, temperatury na ogół w okolicach 5 stopni, ale pojawią się również dni, gdzie na termometrach będzie nawet ponad 10 stopni. Poczujemy wtedy nadchodzącą wielkimi krokami wiosnę.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie opady deszczu we wschodniej, południowo zachodniej, częściowo centralnej i południowej części kraju. Miejscami opady będą miały charakter przelotny. Z biegiem dnia będą jednak zanikać. Już po południu powinno przestać padać na południu, późnym popołudniem za wschodzie. Najdłużej opady utrzymają się w północno wschodniej części kraju. Przelotnie popadać może również na zachodzie. Najwięcej słońca na południu i w zachodniej części kraju. Będzie dość ciepło, od 5 stopni na Ziemi Łódzkiej, przez 6-8 na wschodzie, zachodzie i północy, do 9 stopni na południu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wtorek

We wtorek opady deszczu głównie w północnej, zachodniej i częściowo centralnej części kraju. Szanse na przejaśnienia istnieją na wschodzie i południu.  Będzie bardzo ciepło. Na południu i wschodzie termometry pokażą nawet 12-13 stopni. Nieco chłodniej w centrum i na północnym wschodzie, 8-9 stopni, zaś najchłodniej tam, gdzie deszczu będzie najwiecej, czyli na zachodzie i północy. W tych rejonach 4-5 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie chwilami silniejszy, w porywach do 50 km/h.

Środa

We środę intensywne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem wystąpią na południowym wschodzie. W pozostałych regionach dużo słońca. Zrobi się chłodniej. Od 3-4 stopni na południowym wschodzie, przez 5-6 na zachodzie i północy, do 7 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany.

Czwartek

W czwartek dla odmiany bez opadów w całym kraju i sporo przejaśnień. Na termometrach zaś wartości podobne do tych ze środy, od 4 stopni na północy do 7-8 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr słaby.

Piątek

W piątek przez zachodnią, a następnie północną część kraju przejdzie front atmosferyczny z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. W tych rejonach będzie w związku z tym najchłodniej, w okolicach 3 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze do 6-7, lokalnie 8 kresek powyżej zera. Wiatr na ogół umiarkowany.

Weekend

Sobota z opadami na południu, południowym zachodzie, zachodzie oraz częściowo w centrum kraju. Na południu będzie to deszcz ze śniegiem, w rejonach podgórskich śnieg, a w pozostałych regionach sam deszcz. Mocniej powieje, w porywach do 50 km/h. Najcieplej na wschodzie, gdzie będzie nawet 10-11 stopni, najchłodniej zaś w regionach deszczowych, w okolicach 4-5 stopni Celsjusza.

W niedzielę dla odmiany intensywne opady deszczu spodziewane są we wschodniej części kraju. Poza tym przelotnie popada w pozostałej części kraju. Na termometrach od 5 stopni na zachodzie i południu, 6-7 w centrum i na wschodzie, do 8 stopni na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na południowym zachodzie silniejszy w porywach do 50-60 km/h.

Przysłowie na ten tydzień

Nie ma w marcu wody, nie ma w kwietniu trawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here