Susza i upalne powietrze w Polsce

Nadchodzący tydzień przyniesie kontynuację suchej i niezbyt ciepłej aury. Noce i poranki mogą przynosić przymrozki przy gruncie do -6/-8°C, a na wysokości 2 metrów od -2°C. W weekend zacznie padać, lecz wciąż czekamy na więcej deszczu.

Poniedziałek

Sporo słońca na zachodzie i w centrum, na wschodzie i północy wystąpi zachmurzenie umiarkowane. Umiarkowanie ciepło, od 9-10°C na północnym wschodzie, przez 11-12°C na wschodzie, w centrum i na południu, do 13-14°C na krańcach zachodnich.

Wtorek

Wtorek przyniesie więcej chmur, ale padać nie będzie. Najwięcej słońca na zachodzie i południowym zachodzie. Nieco cieplej od 11-12°C na wschodzie i południu, do 13-14°C na zachodzie i północnym zachodzie.

Środa

Kontynuacja suchej i umiarkowanie ciepłej aury. Tym razem większe zachmurzenie na południu. Na termometrach znów delikatnie cieplej, od 11-12°C na krańcach północnych, przez 13-14°C na północy i wschodzie, do 15°C miejscami w centrum i na zachodzie.

Czwartek

Bardzo sucho i słonecznie. Temperatura wyniesie od 11-12°C na krańcach północno wschodnich, przez 14-15°C na wschodzie i w centrum, do 17-19°C na zachodzie.

Piątek

Na niebie więcej chmur, ale zrobi się cieplej. Do Polski zacznie dopływać powietrze z zachodu kontynentu, a to oznacza stopniowe zmiany w pogodzie. Po południu na wschodzie mogą przejść lokalne burze. Bardzo ciepło, od 16-17°C na wschodzie, do 19-21°C na zachodzie.

Weekend

W sobotę nad Polską wędrować będzie chłodny front z opadami deszczu i burzami. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 15-16°C na zachodzie, przez 21-22°C na wschodzie i 23-24°C na południu. Niedziela także z opadami, które będą mieć charakter przelotny. Chłodniej, od 12-13°C na północy, do 16-17°C na południu.

Gdyby w kwietniu nie padało, to owoców będzie mało

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here