Ciepłe i słoneczne lato

Nadchodzący tydzień przyniesie wysokie temperatury, ale nie będzie upałów. Wciąż docierać będzie powietrze pochodzenia atlantyckiego, a to oznacza chłodną odmianę lata. Wystąpią także burze.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie nam typową letnią pogodę, ale z chłodnym frontem atmosferycznym. Burze wystąpią w całym kraju, a najpóźniej dotrą nad południowy wschód. Temperatura wyniesie od 27-28°C na wschodzie i miejscami na zachodzie, przez 25-26°C na południu, do 24-25°C na północy. Burze lokalnie przyniosą ulewy i silne podmuchy wiatru do 70-80 km/h.

Wtorek

Wtorek wyraźnie chłodniejszy z powietrzem polarnomorskim. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić miejscami na wschodzie i północy. Poza tym padać nie będzie. Wartości na termometrze mało sympatyczne, od 17-18°C na północnym zachodzie, przez 21-22°C na północy i południu, do 23-24°C miejscami na wschodzie i południowym zachodzie.

Środa

Środa przyniesie dalszy napływ powietrza pochodzenia polarnomorskiego. Znów nieco chłodniej i ze słabymi opadami lokalnie na północy i w centrum. Na termometrach od 19-20°C na północy, do 21-22°C na południu.

Czwartek

W czwartek nad Polską przemieszczać się będą chmury ciepłego frontu atmosferycznego, które mogą przynieść opady i burze od centrum po północ kraju. Temperatura wzrośnie od 19-20°C na północy, do 23-24°C na południu.

Piątek

Nad Polską przemieszczać się będą chmury chłodnego frontu atmosferycznego. Na zachodzie możliwe opady deszczu, a od centrum po wschód kraju dodatkowo przejdą burze. Na zachodzie chłodniej do 17-19°C, na wschodzie gorąco do 28-29°C.

Weekend

Sobota również przyniesie burze, podobnie jak w piątek wystąpią one od centrum po wschód kraju. Znów cieplej, od 21-22°C na północy, do 26-27°C na południu. Niedziela nie powinna przynieść opadów, w całym kraju dużo słońca i bardzo ciepło, od 23-25°C na północy, do 27-28°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Czego lipiec i sierpień nie dowarzy, tego wrzesień nie usmaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here