Jesienna aura, opady deszczu ze śniegiem

Przed nami kolejny tydzień astronomicznej zimy i niestety kolejny tydzień typowej późno jesiennej pogody, tylko tym razem bez dużej ilości opadów. W nocy mogą pojawić się przymrozki, pod koniec tygodnia na południu pojawi się odrobinę większy mróz lecz na pewno nie jest to zwiastun nienadchodzącej zimy.

Poniedziałek

Opady słabego deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu miejscami na południu oraz w centrum Polski. Zachmurzenie duże, możliwe rozpogodzenia na północy kraju. Najchłodniej na północnym wschodzie oraz Śląsku około 1,2. W centrum podobne temperatury. Najcieplej nad morzem – 5 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wtorek

We wtorek przelotne opady możliwe jedynie na północy kraju. Poza tym sporo rozpogodzeń między innymi w centrum oraz na południu. W całej Polsce w okolicach 3,4 stopni. Na północny i Dolnym śląsku odrobinę więcej do 5,6 stopni. Na wybrzeżu silny wiatr, w porywach do 70 km/h. Na pozostałym obszarze kraju umiarkowany – znacznie zwiększający odczucie chłodu.

Środa

W środę, przelotnie, może popadać na północnym wschodzie kraju. Popołudnio na terenach podgórskich oraz w górach opady śniegu. Tam, jak i w województwach południowych najchłodniej, maksymalnie do 2 stopni, w kotlinach poniżej 0. Najcieplej na krańcach zachodnich do 7 stopni, w centrum – 4,5. Wiatr nadal umiarkowany.

Czwartek

W czwartek najwięcej słońca na wschodzie, północnym wschodzie oraz na Mazowszu. W całym kraju bez deszczu. Temperatury również podobne w całej Polsce w okolicach 3,4 stopni. Najchłodniej na krańcach północno wschodnich – w okolicach jednego. Wiatr słaby.

Piątek

Piątek może przywitać nas mgłami w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpacki, lubelskim oraz w świętokrzyskim. Po porannych mgłach pojawi się Słońce, które będzie towarzyszyć mieszkańcom całej Polski. Ponownie bez opadów, wiatr słaby.

Weekend

Sobota i niedziela również bez opadów, ale z dużym zachmurzeniem. Temperatury w okolicach 3,4 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here