Opady śniegu nocą
Opady śniegu nocą

Święta nie przyniosą ładnej pogody. Spodziewamy się opadów, silniejszego wiatru i temperatur w okolicach 4-5°C. Pod koniec tygodnia do Polski zawita zima, ale w łagodnym wydaniu i to nawet do końca roku.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie chmury, mgły i dużo opadów. Najmocniej popada na południu, gdzie opady utrzymają się przez cały dzień. W górach i regionach podgórskich będzie to śnieg, którego w wysokich partiach spadnie do 30 cm. W niżej położonych regionach będą to opady mieszane. Słabe opady deszczu wystąpią również na zachodzie i lokalnie na północy. W drugiej części dnia strefa opadów z południa kraju zaznaczy się częściowo w centrum i na wschodzie. Opadom mogą towarzyszyć mocniejsze porywy wiatru do 40 km/h. Przez cały dzień pochmurno, a na północy mglisto. Temperatura wyniesie 6-7°C na wschodzie i zachodzie oraz 4-5°C od północy po południe.

Wtorek, wigilia Bożego Narodzenia

Wigilia nie przyniesie ładnej pogody. Tak jak zapowiadaliśmy w prognozie na święta Bożego Narodzenia spodziewamy się stałych opadów deszczu na wschodzie i przelotnych na zachodzie. W górach spadnie kolejna porcja śniegu do 15 cm. Ponownie pochmurno, a przejaśnienia wystąpią w drugiej części dnia na zachodzie. Temperatura wyniesie od 7-8°C na zachodzie, do 4-5°C na wschodzie.

Środa, Boże Narodzenie

Aura będzie daleka od wymarzonej. Od rana padać może w całym kraju, ale będą to opady przelotne i lokalne, głównie deszczu, który okresami może przechodzić w opady gradu lub krupy śnieżnej. Strefa z ciągłymi opadami deszczu zaznaczy się na południowym zachodzie, ale szybko zaniknie. W górach ponownie spadnie śnieg. Nieco chłodniej, od 3-4°C na wschodzie, do 5-6°C na zachodzie.

Czwartek, św. Szczepana

Drugi dzień świąt przyniesie kontynuację aury z pierwszego dnia. W całym kraju spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, gradu i krupy śnieżnej. Wystąpią także mocniejsze porywy wiatru, na południu do 50-60 km/h. W górach popada śnieg. Na termometrach od 3-4°C na wschodzie, do 5-6°C na krańcach zachodnich.

Piątek

Nie wykluczamy, że piątkowy poranek może przywitać nas białymi krajobrazami. Niestety będą bardzo lokalne, a temperatura ponad 0 stopni szybko się z nimi rozprawi. W ciągu dnia opadów przelotnych deszczu i deszczu ze śniegiem (także krupy śnieżnej) spodziewamy się na wschodzie. Na zachodzie opady deszczu wystąpią dopiero wieczorem. Termometry pokażą od 0-2°C na wschodzie, przez 1-3°C w centrum, do 4-5°C na zachodzie.

Weekend

Sobota przyniesie sporo opadów i chmur. Przejaśnienia wystąpią głównie na zachodzie. Tym razem padać ma już sam śnieg i to w całym kraju. Dodatkowo możliwe są regiony, gdzie temperatura może w ciągu dnia nie wzrosnąć ponad 0 stopni. Tak ma być miejscami na południu oraz wschodzie, poza tym około 1°C na plusie. Najcieplej na krańcach zachodnich do 2°C. Niedziela także z przelotnymi opadami śniegu i chwilowymi przejaśnieniami. Na termometrach od -1/0°C na wschodzie i południu, do 2-3°C na zachodzie i północnym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Jak w Wigilię z dachu ciecze, zima długo się przewlecze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here