Silny wiatr w okresie jesienno-zimowym
Silny wiatr w okresie jesienno-zimowym. Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Ten tydzień przywita nas wietrzną i deszczową aurą i nic nie wskazuje na to aby miało się to zmienić w kolejnych dniach. Oczywiście porywy wiatru nie będą już tak silne jak z nocy z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku, natomiast będą one odczuwalne i dokuczliwe. Pod koniec tygodnia, szczególnie w nocy, możliwe opady śniegu, ale nie liczylibyśmy na powstanie długotrwałej pokrywy śnieżnej na nizinach.

Poniedziałek

W nocy i w godzinach dopołudniowych groźna aura na południu kraju. Możecie o niej przeczytać w tym artykule. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu. Później popada deszcz. Najchłodniej na wschodzie – do 4 stopni. Najcieplej na zachodzie oraz południowym zachodzie kraju do 8.

Wtorek

Wtorek pod znakiem dużego zachmurzenia w całym kraju. Nadal będzie występować dość silny wiatr – w porywach do 60 km/h na nizinach. Na terenach podgórskich porywy mogą przekraczać wspomnianą prędkość. Ponownie najcieplej na zachodzie kraju, gdzie temperatury przekroczą 10 stopni. Najchłodniej wzdłuż wschodniej granicy – do 5 stopni. Opady deszczu wystąpią niemal w całym kraju.

Środa

W środę odrobinę chłodniej choć na południu czy południowym zachodzie temperatury mogą osiągnąć 10 stopni. Na Pomorzu chłodniej – do 4, w centrum, na Mazowszu w okolicy 6,7 stopni. Popada na zachodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze pochmurno z możliwymi okresami ze Słońcem. W centrum i na zachodzie w ciągu dnia nadal silniejszy wiatr do 60 km/h.

Czwartek

Czwartek to temperatury w przedziale od 3 stopni na północy do 5 na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie chwilami silniejszy. W nocy z czwartku na piątek mróz w całej Polsce. Przelotne opady możliwe na zachodzie, w centrum oraz północy kraju.

Piątek

W nocy z czwartku na piątek oraz w godzinach porannych przez Polskę będzie przechodziła strefa opadów, z której spadnie śnieg. Niestety dodatnie temperatury w ciągu dnia nie będą sprzyjały utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej. Po raz kolejny w tym tygodniu wiatr będzie odczuwalny. Na nizinach porywy do 50 km/h.

Weekend

W nocy z piątku na sobotę niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera. Modele przewidują również nocne opady śniegu w całej Polsce. Miejscami, szczególnie w ciągu dnia, będą to opady deszczu ze śniegiem bądź samego deszczu. W sobotę wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy do 50 km/h. W niedzielę po raz kolejny może wystąpić silniejszy incydent wiatrowy. Porywy na zachodzie kraju mogą osiągać lub przekraczać 80 km/h. Wysokie wartości porywów odnotujemy również nad morzem oraz w górach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here