Deszczowy i pochmurny dzień

Nadchodzący tydzień przyniesie upragnione opady. Od środy niemal każdego dnia ma padać. Niestety, aby załagodzić obecną suszę potrzeba kilku tygodni regularnych deszczy.

Poniedziałek

Poniedziałkowy poranek przyniesie przymrozki, które najsilniejsze będą na wschodzie i mogą wystąpić także na wysokości 2 metrów. W ciągu dnia spodziewamy się szybkiego wzrostu temperatury do 15-16°C na wschodzie, do 19-20°C na krańcach zachodnich. Na niebie sporo chmur, ale na deszcz nie ma szans.

Wtorek

W ciągu dnia sporo chmur, ale opadów spodziewamy się dopiero pod wieczór. Wystąpią na północy, miejscami w centrum oraz na zachodzie. Na lokalnie przejdą burze. Bardzo ciepło, od 19-20°C na wschodzie, prze 21-22°C w centrum, do 23-24°C na zachodzie.

Środa

Środa przyniesie zanikające opady na zachodzie i wydajniejszą strefę na krańcach północnych. W ciągu dnia dojdzie do rozwoju komórek burzowych, które zaczną powstawać od południowego zachodu po północny wschód kraju i przemieszczać się będą w kierunku wschodnim. Chłodno na północy, około 11-12°C, z kolei w pozostałych regionach temperatura wzrośnie do 17-19°C na zachodzie oraz 21-23°C na wschodzie i w centrum.

Czwartek

Czwartek zapowiada się na ogół pochmurno na wschodzie i z przewagą słońca na zachodzie. Na południowym wschodzie mogą przejść burze i w ciągu dnia występować będą przelotne opady. Pod wieczór do zachodu kraju zbliży się kolejny front atmosferyczny. Temperatura wyniesie od 11-12°C na północnym wschodzie, przez 13-15°C na wschodzie i w centrum, do 17-19°C na zachodzie.

Piątek

Pierwszy dzień majówki przyniesie burze i opady na zachodzie oraz południu. Front uaktywni się w drugiej części dnia. Bez opadów w centrum, na północy oraz wschodzie. Ponownie chłodno na północnym wschodzie, około 12-13°C. Na południu i w centrum temperatura wzrośnie do 16-17°C, na zachodzie do 19-20.°C

Weekend

Drugi dzień weekendu majowego także przyniesie opady, które wystąpią przede wszystkim na zachodzie i południowym zachodzie. Przejdą również burze. Na wschodzie raczej sucho przez większą część dnia. Temperatura wzrośnie od 15-16°C na wschodzie i południowym zachodzie, do 18-19°C w centru. Niedziela bez większych zmian, raczej sucho na wschodzie, a opady deszczu i burze wystąpią na zachodzie. Temperatura bez większych zmian, od 14-16°C na wschodzie, do 18-19°C na zachodzie i w centrum. Poranki mogą przynosić przymrozki.

Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here