Niegroźne chmury na niebie w lipcu

We wtorek temperatury w wielu miejscach Polski przekroczą 33 stopni. Niestety reszta tygodnia nie zapowiada się zbyt ciepło. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami prognozy.

Poniedziałek

W poniedziałek temperatury w okolicach 25 stopni. Cieplej na zachodzie, gdzieniegdzie do 27. Na południu możliwe przelotne opady deszczu, natomiast na krańcach wschodnich możliwe burze z intensywnymi opadami deszczu powodującymi lokalne podtopienia.

Wtorek

We wtorek upalnie na zachodzie kraju – tam temperatury przekroczą 30 stopni, miejscami osiągną 33, 34 stopni. W centrum oraz na południu lekko poniżej 30 stopni. Nad morzem i krańcach południowo-wschodnich w okolicach 26, 27. Popołudniu na zachodzie oraz w centrum mogą pojawić się burze.

Środa

Na północy temperatury poniżej 20 stopni. W Wielkopolsce lekko poniżej 20. Cieplej w centrum oraz na południu do 25 kresek powyżej zera. W ciągu dnia słabe burze i opady deszczu możliwe na południu, w centrum oraz wschodzie.

Czwartek

Ponownie chłodniejsza północna część kraju, tam dalej poniżej 20 stopni. Centrum i południe to temperatury w okolicach 23, 24 stopni. Przelotne opady na północy, poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże.

Piątek

Piątek to kontynuacja dość chłodnej aury, na zachodzie oraz południu Polski temperatury utrzymają się w okolicach 22 stopni. Na Mazowszu, północy oraz północnym wschodzie w okolicach 17, 18 stopni. Ponownie przelotnie popada na północy.

Weekend

W sobotę w całym kraju temperatura w końcu przekroczy 20 stopni, jednakże nie będą to oszałamiające wskazania na termometrach. Ponownie najcieplej na zachodzie – do 25 stopni, na wschodzie oraz nad morzem w okolicach 21, 22 stopni. Niedziela to powrót gorącej aury. Na zachodzie oraz centrum temperatury zbliżą się do 30 stopni. Chłodniej na północnym wschodzie – w okolicach 23, 24 kresek powyżej zera.

 Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here