Opady deszczu na początku marca

Nadchodzący tydzień przyniesie dynamiczną aurę. Czeka nas sporo opadów i wietrznych dni. Padać będzie śnieg, i nie wykluczone, że lokalnie zrobi się biało. Niestety w ciągu dnia temperatura będzie przechodzić na wartości dodatnie.

Poniedziałek

Początek dnia przyniesie przymrozek prawie w całym kraju, za wyjątkiem dzielnic zachodnich. Miejscami mogą wystąpić mgły i zamglenia. Pochmurno na północy, gdzie miejscami może pokropić deszcz. Na Podlasiu niewykluczone symboliczne opady śniegu. Na południu wystąpią przejaśnienia i chwile ze słońcem. Na termometrach od 1-2°C na północnym wschodzie, przez 3-4°C na wschodzie, południu i w centrum, do 6-7°C na południowym zachodzie.

Wtorek

Ranek może być mglisty na wschodzie. Spodziewamy się frontu z opadami.Niestety padać będzie głównie deszcz, choć wieczorem i w nocy opady mogą przechodzić w opady samego śniegu. W górach spadnie śnieg. Deszczowej i pochmurnej aurze towarzyszyć będzie silniejszy wiatr, w porywach do 60 km/h. W górach powieje do 100 km/h. Na termometrach od 2-3°C w centrum i na północy, przez 4-5°C na południowym wschodzie, do 6-7°C na zachodzie.

Środa

Środa minie pod znakiem dynamicznej i wietrznej aury, którą sprowadzi do polski ośrodek niskiego ciśnienia, przemieszczający się nad Bałtykiem. Pierwsza część dnia przyniesie opady mieszane na zachodzie. Następnie opady zaczną występować w centrum i na południu. Padać może deszcz, deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Miejscami mogą przejść burze. Najsłabsze opady na północnym wschodzie. Uwaga na bardzo silny wiatr. Najmocniej powieje na południu i zachodzie, w nocy ze środy na czwartek. W porywach nawet do 90 km/h. Temperatura wyniesie od 3-4°C na wschodzie, do 2-3°C na zachodzie.

Czwartek

Kolejny front wkroczy do naszego kraju. Ponownie spodziewamy się opadów mieszanych, następnie z biegiem dnia padać ma sam deszcz. Dopiero późnym wieczorem strefa dotrze nad wschód kraju. Nadal może mocniej wiać, na zachodzie do 60-70 km/h, a na wschodzie do 50 km/h. Na termometrach od 1-2°C w centrum, przez 3-4°C na wschodzie i północy, do 6-7°C na zachodzie.

Piątek

Piątek przyniesie kolejne chmury frontowe, które swym zasięgiem obejmą centrum i zachód kraju. Padać będzie śnieg, deszcz ze śniegiem w centrum, a na zachodzie sam deszcz. Opady z biegiem dnia przejdą w opady samego deszczu. Za frontem napłynie cieplejsze powietrze. Znów silnie powieje na zachodzie, do 60-70 km/h. Na termometrach od 2-3°C na wschodzie, do 8-9°C na zachodzie.

Weekend

Nadal sporo chmur i opadów, ale padać będzie sam deszcz. Najwięcej opadów na północy i zachodzie. Wyraźnie cieplej w całym kraju, od 3-4°C na północnym wschodzie, do 7-9°C w pozostałych regionach. Niedziela z przelotnymi opadami deszczu i silniejszym wiatrem do 40-50 km/h. Ciepło, do 7-8°C na północy, do 9-11°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy w styczniu lato w lecie zimno za to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here