Upalne powietrze, fontanny w mieście
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Ostatni tydzień lipca minął pod znakiem raczej spokojnej i niezbyt gorącej aury. Dopiero na weekend zrobiło się ciepło. Czy to będzie zapowiedź tego, że pierwszy tydzień sierpnia minie pod znakiem upałów i słońca? Sprawdźmy!

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie opady deszczu na zachodzie oraz w centrum i na północy kraju. Nad tymi regionami pojawi się pofalowany front atmosferyczny. Miejscami, zwłaszcza w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku opady mogą być intensywne, do 30-35 mm. Lokalnie może również zagrzmieć. Pogodnie przez cały dzień na wschodzie i południu, w tych regionach również najcieplej, 25-27 stopni. W regionach deszczowych chłodniej, w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Wtorek

We wtorek spodziewamy się kolejnej porcji opadów, tym razem strefa z opadami przejdzie z południa, przez centrum, po północ. Lokalnie na wschodzie również może popadać. Po południu w regionach podgórskich może zagrzmieć. Najwiecej rozpogodzeń na zachodzie oraz na południowym wschodzie, lecz tam najwięcej szans na słońce będzie do południa. Ciepło jeszcze na krańcach południowo wschodnich, gdzie będzie do 27 stopni, na pozostałym obszarze 18-19 kresek powyżej zera.

Środa

Kolejny dzień tygodnia już bez większych opadów. Przelotnie może popadać jedynie na południowym wschodzie, tam też najwięcej chmur. Na pozostałym obszarze dużo słońca. Na termometrach od 25 stopni na zachodzie do 22-23 stopni na pozostałym obszarze.

Czwartek

W czwartek nad Polskę napłyną gorące masy powietrza, a dodatkowo wszędzie będzie pogodnie. W całym kraju, z wyjątkiem północy kraju, gdzie będzie 24-25 stopni, spodziewamy się temperatur na poziomie 28-29 kresek powyżej zera.

Piątek

W piątek nadal bez opadów i w większości kraju z bezchmurnym niebem. Na zachodzie pojawi się upał, spodziewamy się tam 30-31 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju niewiele chłodniej, do 27-29 stopni.

Weekend

Weekend również minie pod znakiem wakacyjnej aury. W sobotę bez opadów, niemal wszędzie bezchmurnie i bardzo ciepło – na zachodzie do 32 stopni, na pozostałym obszarze kraju do 27-28 stopni Celsjusza. W niedzielę podobnie, nadal upalnie na zachodzie, zaś na pozostałym obszarze Polski temperatury niewiele poniżej 30 kresek. Wieczorem w centrum lokalnie może się zachmurzyć i zagrzmi, lecz szanse na to nie są zbyt duże.

Przysłowie na ten tydzień

W pierwszym tygodniu sierpnia spieka, zima ciężka, śnieżna i długa nas czeka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here