Odwilż, mgły i szaruga

Nadchodzący tydzień przyniesie łagodne ocieplenie, ale chwilowe. Następnie znów chłodniej, ale bez wyraźnego powiewu zimy. Będzie padać śnieg.

Poniedziałek

Do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze. Z każdą godziną mróz będzie odpuszczać w kolejnych regionach naszego kraju. Prognozujemy, że dopiero wieczorem na południowym wschodzie Polski temperatura przejdzie na wartości dodatnie. W ciągu dnia zaś wyniesie od 0/-1°C na południowym wschodzie, przez 1-3°C od Suwalszczyzny po Śląsk, do 4-5°C temperatura wzrośnie w Wielkopolsce i Kujawach, a do 6-7°C na krańcach zachodnich. Poranek może być niebezpieczny na drogach na wschodzie kraju, gdzie lokalnie możliwe opady mieszane lub mżawki, która będzie powodować gołoledź. Uwaga na mocniejsze porywy wiatru do 55 km/h na północy.

Wtorek, Sylwester 2019

Nad Polską wędrować będzie chłodny font z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na północy i zachodzie padać będzie deszcz, zaś od centrum po południe kraju wystąpią opady mieszane. Największa szansa na opady samego śniegu na wschodzie. Rano dużo słońca na południu. W drugiej części dnia już mglisto i pochmurno. Na termometrach od 0-1°C  na wschodzie, przez 2-3°C  w centrum, do 5-6°C  na południu i północnym zachodzie.  W całym kraju mocniej powieje wiatr do 50 km/h, a nad morzem do 60-70 km/h.

Środa, Nowy Rok

Środa zapowiada się pochmurnie i mglisto w całym kraju. Przejaśnienia tylko lokalnie na zachodzie i północy. Opady słabego śniegu mogą występować na południowym wschodzie. Nieco chłodniej, od 0-1°C  na wschodzie i w centrum, do 3-4°C  na północnym zachodzie.

Czwartek

Ponownie znajdziemy się w zasięgu wyżu, który sprowadzać będzie ciepłe powietrze z południowego zachodu. Najwięcej pochmurnego nieba na wschodzie, poza tym bez opadów. Temperatury jak na styczeń wysokie, od 3-4°C  na wschodzie i centrum, do 6-7°C  na zachodzie i południowym zachodzie.

Piątek

Większe zachmurzenie na zachodzie i północnym zachodzie, poza tym słonecznie i bez opadów. Temperatura wyniesie od 3-4°C  na północy, do 6-7°C  na południu.

Weekend

W sobotę napłynie chłodniejsze powietrze, w całym kraju wystąpią przelotne opady – głównie śniegu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach od 2-3°C  na północy, zachodzie i centrum, do 5-6°C na południowym wschodzie. Niedziela także przyniesie przelotne opady śniegu i nieco niższe temperatury, które wyniosą od 2-3°C  na północy, do około 0°C  na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Czy rok był suchy, czy było błoto, nigdy w Sylwestra nie będzie padało złoto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here