Przymrozki na wiosnę, zimni ogrodnicy
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Nadchodzący tydzień zapowiada się chłodno. Pierwsze dni nowego tygodnia przyniosą opady śniegu i silne przymrozki. Wystąpią opady, ale będzie ich mało. Tegoroczna wiosna na razie jest sucha.

Poniedziałek

Poranek w wielu regionach kraju przywita nas białymi krajobrazami, a na południowym wschodzie oraz na północnym zachodzie opadami śniegu. W ciągu dnia intensywne opady mogą utrzymywać się na północy, chwilami o charakterze śnieżyc. Poza tym padać już nie powinno. Zimno, od 2-3°C na północy oraz wschodzie, do około 4-5°C w centrum i na zachodzie.

Wtorek

Po mroźnej nocy wtorek nie przyniesie wysokich temperatur. Do tego na północy, w centrum i zachodzie nadal mogą występować opady śniegu, lokalnie intensywne o charakterze śnieżyc. Opady w ciągu dnia opady zaczną zanikać. Chłodno, od 3-4°C na północy i krańcach wschodnich, do 5-6°C w centrum.

Środa

Kolejny front z opadami zaznaczy się na północy kraju, gdzie padać może deszcz i śnieg. Poza tym sporo chmur, ale padać nie powinno. Wciąż chłodno i tylko nieznacznie cieplej, od 4-5°C na północy, do 6-8°C na południu.

Czwartek

Nadal sporo chmur, ale opadów mało. Najwięcej szans na słabe opady na północy. Na termometrach od 6-7°C na północy, do 9-11°C na południu.

Piątek

Kolejny front z opadami wędrować będzie nad Polska. Za frontem spływać będize powietrze pochodzenia polarnomorskiego. Spodziewamy się opadów deszczu i okresami krupy śnieżnej i gradu. Znów cieplej, od 8-9°C na północy do 11-12°C na południu. W czasie opadów może być o parę stopni mniej.

Weekend

Sobota z niegroźnymi obłokami i słońcem. Nadal sucho w większości regionów. Temperatura wyniesie 10-11°C na północy, do 12-13°C miejscami na południu. Bardzo ciepło zapowiada się niedziela. Front z opadami zaznaczy się na północnym zachodzie, poza tym bardzo ciepło. Od 8-9°C na północnym zachodzie, przez 15-16°C w centrum i na wschodzie, do 17-18°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Jeżeli w kwietniu posuszy, nic się w polu nie ruszy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here