Kwitnący rzepak. Opady deszczu i słońce
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Pierwsza połowa tego tygodnia sprawi, że deszcz popada niemal wszędzie. Weekend ciepły – z temperaturami powyżej 20 stopni.

Poniedziałek

Zapowiada nam się w miarę ciepły początek tygodnia. W całym kraju temperatury w okolicach 15 stopni. Najcieplej na południowym zachodzie – 17, najchłodniej na północnym zachodzie oraz nad morzem w okolicach 10 stopni. W godzinach popołudniowych nad Polskę wkroczy chłodny front atmosfery, w obrębie którego będą tworzyły się komórki konwekcyjne, z których lokalnie zagrzmi. Miejscami możliwe bardziej intensywne deszczu. Początkowo konwekcja występować będzie na zachodzie wraz z kolejnymi godzinami postępować będzie ona w głąb kraju – w pasie przez województwo zachodnio pomorskie, mazowieckie, łódzkie, aż do śląskiego.

Wtorek

W nocy przez Polskę przejdzie strefa opadów, która w godzinach porannych znajdzie się w linii od warminśko-mazurskiego, przez mazowieckie łódzkie aż do województwa małopolskiego, by powoli w ciągu dnia przesuwać się na wschód. Z kolei na zachodzie w godzinach popołudniowych mogą pojawić komórki konwekcyjne. Chłodniej – miejscami temperatury mogą nie przekroczyć 10 stopni – zwłaszcza we wspomnianej strefie opadów. Na zachodzie do 12 stopni.

Środa

W środę wyższe temperatury. Na zachodzie, w centrum oraz na południu w okolicach 15 stopni. Chłodniej w województwach: podkarpackim oraz lubelskim, gdzie słupki rtęci mogą nie osiągnąć nawet 10 stopni. Nad tym województwami oraz wschodnią częścią mazowieckiego będzie znajdowała się strefa stałych opadów deszczu, z których lokalnie mocniej popada.

Czwartek

W czwartek w całym kraju raczej bez opadów. W całym kraju temperatury w okolicach 15 stopni. Odrobinę chłodniej na południu – 12 stopni.

Piątek

W nocy z czwartku na piątek na północnym wschodzie kraju mogą pojawić się lokalne przymrozki, natomiast ponownie w cały kraju nie spodziewamy się opadów deszczu. Na zachodzie temperatura osiągnie 18 stopni, lokalnie możliwe 20. W pozostałej części Polski w okolicach 15 stopni.

Weekend

Sobota zapowiada się pięknie – słonecznie i z temperaturami przekraczającymi 20 stopni niemal w całym kraju. Lekko poniżej 20 stopni nad morzem, w warmińsko-mazurskim oraz na krańcach wschodnich. Z kolei w niedzielę wysokie temperatury utrzymają się na południu i wschodzie kraju. W województwach zachodnich oraz Wielkopolskim nie osiągną one 15 stopni. Na północnym zachodzie nawet poniżej 10. W takich warunkach należy spodziewać się burz.

Majowe błoto, więcej niż złoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here