Wiosna i kwiecień w pełni, ciepło i słonecznie

Wielki Tydzień przyniesie wiosenną aurę. Będzie ciepło i z dużą ilością słońca. Niestety, akurat na święta czeka nas pogorszenie aury.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie bezchmurne niebo w całym kraju. Będzie również ciepło, od 13 stopni na wschodzie i północnym wschodzie, przez 14-15 stopni na północy, południu i w centrum, do 17-18 stopni Celsjusza na zachodzie i południowym zachodzie.

Wiatr słaby, na zachodzie umiarkowany.

Wtorek

We wtorek ponownie słonecznie w całym kraju, a temperatury podobne do poniedziałkowych. Będzie więc od 14 stopni na północy do 16-17 stopni na pozostałym obszarze. Cieplej może być na na południowym zachodzie, gdzie termometry mogą pokazać nawet 19-20 stopni Celsjusza.

Wiatr umiarkowany na północy, na pozostałym obszarze słaby.

Środa

Kolejny dzień tygodnia, kolejny dzień z bezchmurnym niebem w całym kraju. Pod wieczór jednak może się chmurzyć na północy kraju, ale padać nie powinno. Wciąż ciepło, od 14 stopni na północy, 16 stopni na północnym wschodzie, do 18-19 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze. Miejscami na południowym zachodzie może być jeszcze cieplej.

Wiatr słaby.

Wielki Czwartek

W Wielki Czwartek zaczną się zmiany w pogodzie. Z północnego zachodu do Polski wkroczy front atmosferyczny z chmurami i opadami deszczu. Będzie on podążał w kierunku południowo wschodnim. W ciągu dnia popada więc na zachodzie i północy, a wieczorem w centralnej części kraju. W wielu miejscach opady będą miały charakter przelotny, miejscami zaś może popadać dość intensywnie.

Nadal będzie ciepło, od 13 stopni na północy, do 18-20 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze.

Wiatr słaby na południu, umiarkowany w pozostałej części kraju.

Wielki Piątek

Wielki Piątek z dużą ilością słońca, choć pojawi się zachmurzenie, głównie w pierwszej części dnia na południu i północy. Po południu może się chmurzyć na wschodzie, północy i zachodzie. Nigdzie nie powinno padać.

Zrobi się chłodniej. Na termometrach od 10 stopni na północy, przez 13-14 stopni w centrum, na wschodzie i południu, do 15 stopni na południu.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Wielka Sobota

W sobotę pochmurno na północy i w centrum. Do Polski będzie zbliżał się front atmosferyczny z opadami deszczu, lecz nad Polską zaznaczy się on wieczorem, w nocy przynosząc intensywne opady deszczu na zachodzie i północy.

Temperatury od 11 stopni na północnym wschodzie, 14-15 w centrum, na wschodzie i północy, do 16-18 stopni na zachodzie i południu.

Wiatr na ogół słaby.

Wielkanoc

Niedziela Wielkanocna przyniesie opady deszczu w centrum, na południu, północy i północnym wschodzie. Tam opady wystąpią przed południem, zaś po południu opadów deszczu spodziewamy się na wschodzie, południowym wschodzie i południu. Miejscami popada intensywnie. Pochmurno będzie w całym kraju.

Ochłodzi się. Najcieplej na południu i południowym wschodzie, gdzie będzie 12-13 stopni. Na pozostałym obszarze na termometrach wartości w okolicach 10 kresek powyżej zera.

Wiatr silniejszy na północy, gdzie w porywach może osiągać 60-65 km/h. Do 50 km/h chwilami powieje na wschodzie i w centrum, umiarkowanie na południu i zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Od Wielkiejnocy do Zielonych Świątek może lać i w piątek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here