Pogodne niebo, lato w pełni

Po bardzo ciepłej końcówce tygodnia, nowy tydzień przyniesie nam niższe temperatury. Odpoczniemy również od burz, te wrócą dopiero w weekend.

Poniedziałek

Przez Polskę z zachodu na wschód będzie przechodzić strefa z raczej słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Po południu na południowym wschodzie może miejscami zagrzmieć. Najcieplej właśnie w rejonach południowo wschodnich i południowych, gdzie będzie 27 stopni. Chłodniej w centrum, w okolicach 23-24 stopni, najchłodniej na zachodzie i północy, do 21-22 stopni Celsjusza.

Wtorek

We wtorek wszędzie spodziewamy się przejaśnień i rozpogodzeń. W ciągu dnia opady deszczu mogą występować na krańcach południowo wschodnich. Zrobi się chłodniej, w rejonach z opadami 16 stopni, na pozostałym obszarze 18-19 stopni.

Środa

Środa ze sporą ilością przejaśnień w całym kraju. Po południu zacznie chmurzyć się na zachodzie i tam wystąpią opady deszczu. Najcieplej na wschodzie, w centrum i na południu, gdzie spodziewamy się 19-20 stopni. Chłodniej na pozostałym obszarze, w okolicach 17-18 stopni.

Czwartek

Przelotne opady deszczu mogą pojawiać się w pasie od wschodu, przez centrum, po zachód kraju. Między opadami będą pojawiać się przejaśnienia. Na północnym wschodzie możliwe burze. W całym kraju temperatury na wyrównanym poziomie – od 19 do 21 stopni.

Piątek

W piątek opady deszczu możliwe w centrum, zaś po południu w południowych częściach kraju wystąpią burze, które lokalnie mogą być gwałtowne. Przejaśnienia i rozpogodzenia nad całym krajem. Na termometrach od 19-20 stopni na północy i zachodzie, do 22 stopni Celsjusza w centrum, na wschodzie i południu.

Weekend

W weekend spodziewamy się powrotu burz. W sobotę z południowego zachodu wejdzie do Polski chłodny front atmosferyczny, który już od godzin porannych będzie przynosił burze na południu i południowym zachodzie, zaś w dalszej części dnia w centrum i na wschodzie. W wielu miejscach burze mogą być gwałtowne, z silnymi opadami do 30-35 mm, silnym wiatrem w porywach do 70-80 km/h oraz gradem. Zjawiska będą mogły występować przez cały dzień. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, do 24-25 stopni, w głębi kraju chłodniej, w okolicach 20-22 stopni.

W niedzielę lokalnie na północy zagrzmi i pokropi, natomiast w pozostałej części Polski bez opadów z dużą ilością przejaśnień. Temperatury znośne, w całym kraju w granicach 19-21 stopni.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy Amelia pogodna, będzie jesień dorodna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here