Krople na drzewie deszcz
Krople na drzewie Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Nowy tydzień nie przyniesie nam diametralnych zmian w pogodzie. Temperatury nadal powyżej zera, a do tego będą występowały opady deszczu i miejscami deszczu ze śniegiem. Zimy nadal nie widać.

Poniedziałek

Jutro przelotne opady deszczu wystąpią na północy, zachodzie oraz w centrum. Śnieg poprószy zaś na wschodzie. Przejaśnienia możliwe na południowym wschodzie oraz południu kraju. Temperatury od 0 na wschodzie, przez 1-2 w centrum, do nawet 4-5 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wtorek

We wtorek przelotne opady deszczu ponownie na zachodzie i w centrum. Tam też nieco więcej chmur. Dużo rozpogodzeń będzie na wschodzie i południu. Na termometrach dodatnie temperatury, od 1 stopnia na północnym wschodzie, do 2-3 stopni na pozostałym obszarze.

Środa

W kolejnym dniu tygodnia, nad Polskę napłynie front atmosferyczny, przez który na północy i północnym zachodzie spodziewamy się deszczu. Front będzie wędrował wgłąb kraju, lokalnie opady mogą być intensywne. Na termometrach od 1-2 stopni na wschodzie, w centrum i na południu, do 4-5 na zachodzie i północnym zachodzie.

Czwartek

W czwartek dla odmiany, opady deszczu ze śniegiem i deszczu wystąpią na wschodzie i południu. Przed południem opady będą występowały jeszcze w centrum, ale do południa zanikną. Ponownie najchłodniej na wschodzie i południu, tam 1-2 stopnie. W centrum spodziewamy się 3-4 stopni, zaś na zachodzie i północy najcieplej, do 5, lokalnie 6 stopni Celsjusza.

Piątek

Początek weekendu bez opadów, z dużą ilością słońca. Jedynie na wschodzie będzie pochmurno, i tam najchłodniej, w okolicach 0 stopni. Na pozostałym obszarze słupki rtęci zatrzymają się na poziomie 3-4 kresek powyżej zera. Na zachodzie lokalnie cieplej.

Weekend

Sobota to kontynuacja aury. Nad ranem opady deszczu na zachodzie, będą one związane z frontem atmosferycznym, który wejdzie nad Polskę w nocy z piątku na sobotę. W ciągu dnia przelotnie popada tylko na północnym zachodzie. Temperatury bardzo podobne do tych z dni wcześniejszych, od 1 stopnia na wschodzie, przez 3-5 w centrum, do 6-7 stopni na zachodzie.

W niedzielę ponownie opady głównie w północnej i północno zachodniej części kraju. Na wschodzie zrobi się cieplej, tam 3 stopnie, w centrum 4-5, zaś na zachodzie do 6-7 stopni Celsjusza.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w styczniu woda huczy, to na wiosnę mróz dokuczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here