Groźne burze nad Polską

Ten tydzień zapowiada się ciepło, a na weekend nawet bardzo ciepło. Temperatury sięgną prawie 30 stopni. W najbliższych dniach będzie sporo burz.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie po południu burze głównie na północnym wschodzie, wschodzie i częściowo w centrum. Miejscami zjawiska mogą być gwałtowne. Ponadto rano opady deszczu, miejscami intensywne wystąpią na zachodzie. Najcieplej na wschodzie, gdzie będzie 24-25 stopni. Chłodniej na zachodzie – do 16-17 stopni Celsjusza.

Wtorek

We wtorek lokalnie na wschodzie nadal będą występowały burze. Pochmurno w centrum i na południu, najwięcej słońca na zachodzie. Na termometrach od 16-17 stopni w centrum, do 22-23 stopni na zachodzie i wschodzie.

Środa

Opady deszczu na południu, a w godzinach popołudniowych spodziewamy się rozwoju burz na wschodzie, południowym wschodzie oraz południu. Lokalnie burze mogą być gwałtowne, z opadami gradu, silnym wiatrem do 80-90 km/h oraz ulewnymi opadami deszczu. Pochmurno praktycznie w całej Polsce. Najcieplej na wschodzie, w okolicach 24-25 stopni. Na pozostałym obszarze od 19 do 21 kresek powyżej zera.

Czwartek

W Boże Ciało ciąg dalszy burz. Tym razem wystąpią w centrum, na wschodzie i południu. Miejscami znów mogą być gwałtowne. Ponadto na zachodzie wystąpią opady deszczu, lokalnie intensywne. Temperatury od 16-17 stopni na południowym zachodzie, przez 21-22 stopnie w centrum, na południu i północy, do 24-25 stopni na wschodzie. Lokalnie na północnym wschodzie może być cieplej.

Piątek

Od piątku ociepli się. W ciągu dnia burze mogą występować na wschodzie, poza tym przelotne opady deszczu na zachodzie i w centrum. W całym kraju na termometrach 23-26 stopni.

Weekend

Weekend zapowiada się bardzo ciepło. W sobotę warunki na burze będą niemal w całym kraju, jedynie na krańcach północnych nie powinno grzmieć. Poza tym będą występowały burze, lokalnie gwałtowne. Najchłodniej na południu, 23-24 stopnie, na pozostałym obszarze prawie upał, do 29 kresek powyżej zera.

W niedzielę burze będą występowały głównie na zachodzie. Temperatury od 24-25 stopni na zachodzie i południu, do 28-29 stopni na pozostałym obszarze.

Przysłowie na ten tydzień

Na Boże Ciało siej proso śmiało

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here