Ciepła i bezśnieżna zima
Ciepła i bezśnieżna zima (pixabay.com)

Nadchodzący tydzień przyniesie pogodę typową dla późnej jesieni. Poranki mogą przynieść paru stopniowy przymrozek.

Poniedziałek

Początek dnia przyniesie opady deszczu na północy i wschodzie, które będą w ciągu dnia zanikać. Spodziewamy się mocniejszych podmuchów wiatru na północy Polski, dochodzących do 50 km/h. Poza tym aura minie pod znakiem chmur i słońca. Ciepło, temperatura wyniesie 5-6°C na południowym wschodzie, przez 7-8°C od północy po centrum i południe, do 9-10°C na południowym zachodzie.

Wtorek

Wyraźnie chłodniej, ale bez mrozu. Temperatura wzrośnie na ogół do 2-4°C, a na północy miejscami może być zaledwie 1-2°C. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem wystąpią na północy oraz na wschodzie. Silne podmuchy wiatru mogą zwiększać odczucie chłodu, na południu powieje do 40-50 km/h, a na północy do 60 km/h.

Środa

Środa przyniesie sporo pogodnego nieba. Na zachodzie zaznaczy się front atmosferyczny, który sprowadzi opady. Miejscami będzie to być deszcz lub śnieg, przechodzący w opady deszczu. Chłodno, od 1-2°C na wschodzie i północy, przez 3-4°C na zachodzie i południu. Mocniejszy wiatr na północy, do 50 km/h.

Czwartek

Sporo chmur i mgieł. Przejaśnienia pojawią się miejscami w centrum, na południu i północnym wschodzie. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu wystąpią miejscami na południu. Temperatura wzrośnie do 1-2°C na wschodzie, i 3-4°C na zachodzie.

Piątek

Chłodno, ale bez mrozu. Temperatura wyniesie od 2-3°C na wschodzie, do 3-4°C na zachodzie. Miejscami na wschodzie możliwe słabe opady śniegu. Na zachodzie i południu popada mocniej, ale opady zaczną przechodzić w deszcz.

Weekend

W sobotę znów cieplej, na ogół temperatura wyniesie 5-6°C. Opady deszczu wystąpią na wschodzie, północy oraz północnym zachodzie. Niedziela przyniesie słabe opady deszczu na północy oraz miejscami na zachodzie. Poza tym bez opadów.

Przysłowie na ten tydzień

Grudzień to miesiąc zawiły, czasem srogi, czasem miły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here