Intenswyne i przelotne opady wczesną wiosną. Kowekcja wczesnowiosenna

Nadchodzący tydzień przyniesie sporo wietrznych i deszczowych dni. Końcówka tygodnia może być chłodniejsza, pojawią się także przymrozki

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie spokojną aurę. Na wschodzie więcej chmur i chwilami może słabo popadać. Podobnie na zachodzie, także duże zachmurzenie, ale tu wystąpią umiarkowane opady. Sporo słońca od południa po północ kraju. Na termometrach od 7-8°C i zachodzie, do 9-10°C w centrum

Wtorek

Wtorek przyniesie więcej słońca w całym kraju. Nad ranem w centrum może jeszcze słabo opadać, ale deszcz szybko zaniknie. Po południu do zachodnich dzielnic zbliżą się chmury frontowe, padać zacznie wieczorem. Na zachodzie i w centrum mocniejsze podmuchy wiatru do 40-50 km/h. Na termometrach od 7-8°C na wschodzie i zachodzie, do 9-11°C na południu, w centrum i na północy.

Środa

Środa przyniesie dużo chwil z deszczem. Rano opady występować będą w całym kraju, z naciskiem na wschód. W ciągu dnia więcej słońca na północy, a deszczowo od centrum po południe i południowy wschód Polski. Wietrznie, na wybrzeżu powieje do 70 km/h, a w centrum i na południu do 50 km/h. Pomimo opadów i chmur ciepło, od 8-9°C na wschodzie, przez 10-11°C w centru, do 12-13°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Czwartek

Czwartek przyniesie bardzo wysokie jak na marzec temperatury. Na północy i wschodzie temperatura wyniesie 11-12°C, w centrum 13°C, a na południu i zachodzie 14-15°C. Nie zabraknie opadów, które mogą być intensywne i występować będą przelotnie. Na zachodzie mogą przejść burze. Znów mocno powieje, na ogół do 50 km/h, a na zachodzie i północy do 60-70 km/h.

Piątek

Przejaśnienia i chwile ze słońcem wystąpią na południu i wschodzie. Poza tym chmury i deszcz. Nadal wietrznie, na z porywami na ogół do 50 km/h. Napłynie chłodniejsze powietrze, temperatura wzrośnie do 9-10°C na południowym wschodzie i do 5-6°C na zachodzie i północy.

Weekend

Sobota przyniesie głębsze ochłodzenie. Na północnym wschodzie mogą wystąpią opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Poza tym deszcz i deszcz ze śniegiem wystąpi na wschodzie i częściowo w centrum. Na termometrach od 3-4°C na północnym wschodzie, prze 5-6°C na wschodzie i centrum, do 7-8°C na zachodzie.

Niedziela bez opadów, ale pochmurna na wschodzie. Tu temperatura wzrośnie do 5-6°C. Na zachodzie sucho i dużo słońca, a słupki rtęci wskażą 9-10°C.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy marzec deszczowy, suche lato rodzi i zasiewom szkodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here