Wiosna na przełomie kwietnia i marca

W pierwszej połowie dnia sporo chwil ze słońcem na zachodzie, w centrum oraz na południu Polski. Prawie w całym kraju bez opadów deszczu – popada jedynie na północnym wschodzie. Odpoczniemy też od bardzo silnych porywów wiatru.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 13.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W czwartek wraz z kolejnymi godzinami będzie wzrastać ciśnienie – jest to zasługa nasuwającego się klina wyżowego.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 13 lutego 2020

W godzinach porannych sporo słońca na zachodzie,w centrum oraz na południu kraju. Popołudniu od zachodu wkroczy nad Polskę strefa zachmurzenia. Popada jedynie na północnym wschodzie Polski – miejscami mogą być to opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu.

Najcieplej na zachodzie i południowym zachodzie kraju – do 6 stopni. Na północy, w centrum oraz na południu i południowym wschodzie temperatury w okolicach 4,5 stopni. Najchłodniej na północnym wschodzie Polski.

Na nizinach odpoczniemy od porywistego wiatru natomiast miejscami w porywach może może on miejscami osiągnąć do 50 km/h. Wysoko w górach nadal silniejszy wiatr.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 14 lutego 2020

Pierwszy dzień weekendu ponownie z opadami deszczu w całym kraju. W centrum oraz na wschodzie mogą mieć one charakter mieszany pojawią się również opady samego śniegu.

Chłodniej na północy – w okolicach 1,2 stopni. W centrum oraz na południu – 4,5. Ponownie najcieplejszy Dolny Śląsk – 7 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany. Na południu silniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here