Przelotne, ale intensywne opady deszczu i krupy śnieżnej w marcu

Dziś w Polsce wystąpią przelotne opady z komórek konwekcyjnych, które miejscami mogą być intensywne. Nie wykluczamy powstania kilku słabych burz.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 27.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W czwartek nad Polską będzie oddziaływać niż znad Państw Bałtyckich. Przyniesie on przelotne opady z komórek konwekcyjnych.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 27 lutego 2020

Już niemal tradycyjnie najcieplej na południowym zachodzie oraz południu Polski do 5 stopni. W centrum, na zachodzie oraz Mazowszu w okolicach 4 stopni. Na północy 3 stopnie, na Mazurach odrobinę chłodniej 2 stopni.

W całej Polsce mogą wystąpić opady z komórek konwekcyjnych. Nie wykluczamy powstania kilku słabych burz. Opady mogą mieć różny charakter: od opadów samego deszczu, deszczu ze śniegiem, po śnieg. Poza tym możliwe dłuższe chwile ze Słońcem.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 28 lutego 2020

W piątek podobne temperatury do tych czwartkowych. Odrobinę cieplej na północy 4,5 stopni. Ponownie najchłodniej na północnym wschodzie 3 stopnie.

Na południu w godzinach porannych opady śniegu, natomiast od zachodu wkroczy strefa opadów, która wraz z upływem czasu będzie przesuwała się na wschód Polski.

Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy na północnym zachodzie do 60 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here