Pochmurna i jesienna aura zdarza się także zimą

Niedziela przyniesie sporo pochmurnego nieba oraz opady deszczu, będzie jednak bardzo ciepło. Na południowym zachodzie może być nawet 15 stopni Celsjusza.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 16.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Na pogodę w Europie wpływać będą głębokie niże znad Islandii. Do naszego kraju docierać będzie bardzo ciepłe powietrze z południa kontynentu.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś niedziela 16 lutego 2020Początek dnia może przynieść słabe przejaśnienia na południ kraju poza tym pochmurno i bez szans na słońce. Po południu na zachodzie zacznie padać deszcz, a wieczorem rozpada się w centrum. Uwaga na silny wiatr – na zachodzie powieje do 60 km/h, a w głębi kraju do 40 km/h. W górach powieje do 80-90 km/h, a w najwyższych partiach gór powieje ponad 140 km/h.

Bardzo wysokie temperatury na zachodzie i południu, gdzie będzie ponad 10 stopni Celsjusza. Na południowym zachodzie może być nawet 15 stopni. Najchłodniej na Suwalszczyźnie około 5-6 stopni, w głębi kraju 8-9 powyżej zera.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro poniedziałek 17 lutego 2020

Bardzo ciepło zapowiada się poniedziałek, gdy w większości regionów temperatura wzrośnie ponad 10 stopni. Nie obejdzie się bez opadów, których najwięcej na zachodzie i północy.

Mocno powieje na wybrzeżu do 70-80 km/h oraz w Bieszczadach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here