Zima i śnieg grudzień święta
Białe święta Bożego Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Niedziela przyniesie opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem na południu kraju. Największy przyrost pokrywy śnieżnej tradycyjnie w górach.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 19.01.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Wielkiej Brytanii, na południowym wschodzie oraz na południu kraju znajdzie się front atmosferyczny i tam pojawią się opady deszczu oraz śniegu.

Pogoda na dziś

Pogoda na niedzielę 19 stycznia 2020

W niedzielę najwięcej opadów na południu kraju. Na terenach podgórskich i górskich śnieg, w górach wysokich przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 cm. Słabych opadów deszczu nie wykluczamy również na Dolnym Śląsku, w centrum oraz na Mazowszu.

Najwyższa temperatura, ponownie na Północy do 5 stopni. Na krańcach zachodnich do 4. Ponownie najchłodniej na południu Polski oraz na północnym wschodzie – tam w okolicach 0,1 stopnia.

Wiatr słaby i umiarkowany, najsilniejszy nad morzem.

Pogoda na jutro

Pogoda na poniedziałek 20 stycznia 2020

W poniedziałek odpoczniemy od deszczu. W całej Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe również dłuższe chwile ze Słońcem.

Najcieplej nad morzem oraz na południowym zachodzie kraju – 4 stopnie, taka temperatura pojawi się również na Mazowszu. Na południu i południowym wschodzie 2 stopnie, o jeden mniej na północnym wschodzie kraju.

Wiatr słaby, w ciągu dnia będzie zwiększa swoją siłę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here