Silny wiatr, wichury
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Niedziela z mniejszymi temperaturami niż te wczoraj. Pojawi się za to silniejszy wiatr, szczególnie na północy kraju.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 02.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Nad Polską przemieszać się będzie front zokludowany, który w drugiej części dnia przyniesie opady deszczu w zachodniej, centralnej i południowej Polsce.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 2 lutego 2020

W niedziele więcej chwil ze Słońce otrzymają mieszkańcy północnej oraz północno wschodniej Polski. W godzinach porannych lokalne przejaśnienia wystąpią również na południu kraju. Chłodniej niż w sobotę – choć na południowym zachodzie kraju temperatura w okolicach 10 stopni. W pozostałej części Polski w okolicach 6, 7 stopni.

W ciągu dnia przelotne opady deszczu na zachodzie Polski. W godzinach popołudniowych i wieczornych od zachodu, nad Polskę, wkroczy strefa silniejszych opadów, która z kolejnymi godzinami obejmie swoim zasięgiem centru, południe oraz południowy wschód kraju. Nie popada jedynie na północy i północnym wschodzie.

Uwaga na silny wiatr, szczególnie na północy kraju, gdzie porywy mogą osiągnąć nawet 80 km/h. Nad samym morzem sztorm i porywy do 100 km/h. W głębi Polski porywy wiatru nie powinny przekraczać 60 km/h, choć lokalnie jest taka możliwość.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here