Intenswywne opady śniegu

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, od dziś czeka nas duże załamanie pogody. Pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a temperatury drastycznie spadną.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 29.03.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Do Polski z północnego zachodu wejdzie front atmosferyczny przynoszący opady. Będzie on wędrował w kierunku południowo wschodnim. Niestety, wraz z opadami, spłynie do naszego kraju zimne powietrze.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 29 marca 2020

W ciągu dnia z północnego zachodu przywędruje front atmosferyczny, który przyniesie diametralną zmianę pogody. Popada na północy, północnym zachodzie, zachodzie oraz w centrum. Będą to opady wszelkiego rodzaju, od deszczu, przez deszcz ze śniegiem. Lokalnie niewykluczone są nawet opady samego śniegu. Nad południowo wschodnią i południową część kraju opady dotrą dopiero wieczorem, a w ciągu dnia pojawią się przejaśnienia.

Zrobi się zimno. W strefie opadów temperatury spadną do 2-5 stopni. Najcieplej na południowym wschodzie, tam przed nadejściem frontu na termometrach 13-14 stopni Celsjusza.

Mocniej powieje. Na północnym zachodzie i północy porywy wiatru mogą dochodzić do 60-70 km/h.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 30 marca 2020

Jutro w całym kraju będą występować przejaśnienia. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu pojawią się na północy. Pod wieczór z północnego zachodu wkroczy kolejny front z opadami śniegu. Lokalnie może sypnąć dość mocno.

Na termometrach od 1-2 stopni na wschodzie i południu, do 4-5 stopni Celsjusza na zachodzie i północy. Wiatr słaby i umiarkowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here