Poranek z przejaśnieniami
Poranek z przejaśnieniami | źródło: pixabay.com

Piątek przyniesie opady deszczu i opady mieszane niemal w całym kraju. Wolna od opadów będzie jedynie północ kraju, gdzie będzie najwięcej rozpogodzeń.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 14.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Na południe od Polski będzie znajdował się niż, który będzie miał wpływ na aurę w naszym kraju. Pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 14 lutego 2020

Dziś przez Polskę przejdzie front atmosferyczny. Popada głównie deszcz, ale nie wykluczamy również opadów mieszanych. Bez opadów na północy i tam najwięcej słońca.

Na termometrach od 1 stopnia na Podlasiu, przez 2-4 na północy i wschodzie, do 5-6 na zachodzie i w centrum. Na południowym zachodzie będzie jeszcze cieplej, do 8-9 stopi Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 15 lutego 2020

W sobotę przelotne opady deszczu wystąpią na północy kraju. Przed południem takowe możliwe również lokalnie na wschodzie. Przejaśnienia i rozpogodzenia głównie na zachodzie kraju.

Temperatury podobne do piątkowych, najchłodniej ponownie na północnym wschodzie, gdzie będzie 1 stopień. 3-4 stopnie na wschodzie, w centrum i na północy, 5 kresek powyżej zera będzie na południu, zaś najcieplej na zachodzie, do 7-8 stopni.

Wiatr nadal słaby i umiarkowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here