Deszczowa pogoda
Deszczowa pogoda | Źródło pixabay.com

Przed nami deszczowy piątek. W godzinach porannych mocny opad deszczu szczególnie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W całym kraju dokuczać będzie silniejszy wiatr.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 31.01.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W dalszym ciągu nad Europą i Atlantykiem dominują układy niskiego ciśnienia. Dziś nad Polską będzie przemieszczał się ciepły front atmosferyczny.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 31 stycznia 2020

Przed nami spodziewane ocieplenie. Na Dolnym Śląsku temperatury będą przekraczały nawet 10 stopni. W centrum i na południu w okolicach 8, chłodniejsze powietrze utrzyma się jeszcze na północnym wschodzie oraz krańcach wschodnich.

W całym kraju może popadać. Po porannych silniejszych, opadach możliwe lekkie rozpogodzenia na południowym wschodzie kraju.

Oprócz opadów deszczu pojawi się silniejszy wiatr, który nad morzem może osiągać nawet 80 km/h. Na nizinach w porywach do 60 km/h, południe Polski do 70 km/h. Wysoko w Tatrach porywy mogą przekraczać 100 km/h.

Pogoda na jutro

Pogoda na dziś 1 luty 2020

W sobotę jeszcze cieplej na zachodzie czy południu Polski temperatury przekroczą 10 stopni. Na Dolnym Śląsku temperatura podskoczy nawet do 13 stopni. Na północnym wschodzie w okolicach 7.

Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu w wielu regionach Polski. Na południu można spodziewać się rozpogodzeń.

Wiatr słabszy niż w sobotę, choć chwilami spodziewamy się silniejszych porywów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here