Opady deszczu
Deszczowa pogoda | Źródło pixabay.com

Przed nami niespokojny pogodowo poniedziałek. Przez nasz kraj przejdzie orkan Sabina, który przyniesie silny wiatr i dużo opadów, wszelkiego rodzaju.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 10.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W poniedziałek orkan Sabina przemieści się nad Skandynawię, a w jego centrum ciśnienie spadnie do 945 hPa! W kolejnych dniach niż przemieści się jeszcze bardziej na północ i zacznie się wypełniać.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 10 lutego 2020

Jutrzejszy dzień zapowiada się w naszym kraju bardzo dynamicznie i niebezpiecznie. Już nocą z niedzieli na poniedziałek silnie powieje, nad morzem do 100 km/h, a w górach nawet do 150 km/h. Wszystkiemu będzie winien orkan Sabina, który przejdzie przez nasz kraj. W związku z tym w ciągu dnia w naszym kraju porywy wiatru będą sięgać 70-80 km/h. Miejscami możliwe jest nawet wystąpienie burz, podczas których wiatr może przekraczać 90 km/h. Co więcej, nad ranem nad nasz kraj z zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny i niewykluczone jest powstanie układu liniowego. Podczas przechodzenia układu, porywy wiatru mogą przekraczać 100 km/h!

Poza silnym wiatrem, wystąpią również opady, każdego rodzaju, od deszczu, przez deszcz ze śniegiem, grad, krupę śnieżną po sam śnieg.

Mimo tak dynamicznej aury, będzie dość ciepło. Od 6-7 stopni na wschodzie i zachodzie, do nawet 9-10 stopni w centrum. Oczywiście ze względu na silny wiatr i opady, temperatura odczuwalna będzie niższa.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 11 lutego 2020

We wtorek ciąg dalszy dynamicznej aury. Nadal będzie wiało, w porywach do 70-80 km/h, nad morzem do 90 km/h i ponad. Dodatkowo w całym kraju będą pojawiały się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu, niewykluczone również, że podobnie jak w poniedziałek, lokalnie spadnie grad lub krupa śnieżna.

Ochłodzie się, w całym kraju temperatury na poziomie 3-4 kresek powyżej zera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here