Odwilż w zimie, pochmurna pogoda

Poniedziałek nie przyniesie ładnej pogody. Od rana padać będzie na południu, a opady utrzymają się przez cały dzień. Górach spadnie śnieg. Poza tym także popada, ale przelotnie.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 23.12.2019. Grafika metoffice.gov.uk

W poniedziałek na pogodę w Polsce wpływać będize zatoka niskiego ciśnienia znad Mołdawii i Ukrainy. Do naszego kraju docierać będzie powietrze pochodzenia polarnomorskiego.

Pogoda na dziś

Pogoda na poniedziałek 23 grudnia 2019

Poniedziałek przyniesie zachmurzenie całkowite w całym kraju. Mgły wystąpią od centrum po północ. Miejscami utrzymywać się będą przez cały dzień. Czeka nas sporo opadów. Na północy i zachodzie popada przelotnie. Z kolei na południu opady utrzymywać się będą przez cały dzień i powoli przemieszczać się będą w głąb kraju obejmując częściowo województwa centralne, a także wschodnie. W górach i regionach podgórskich wystąpią opady śniegu, którego w wysokich partiach spadnie do 30 cm. W niżej położonych regionach będą to opady mieszane.

Opadom mogą towarzyszyć mocniejsze porywy wiatru do 40 km/h. Temperatura wyniesie 6-7°C na wschodzie i zachodzie oraz 4-5°C od północy po południe.

Pogoda na jutro, Wigilię 2019

Pogoda na wtorek wigilię 24 grudnia 2019

Także Wigilia nie przyniesie ładnej pogody. Ponownie spodziewamy się stałych opadów deszczu, które wystąpią na wschodzie i przelotnych na zachodzie. W górach spadnie kolejna porcja śniegu, z prognozowanym wzrostem pokrywy do 15 cm.

Ponownie pochmurno, a przejaśnienia wystąpią w drugiej części dnia na zachodzie. Temperatura wyniesie od 6-6°C na zachodzie, do 4-5°C na wschodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here