Jesienna aura, opady deszczu ze śniegiem

Poniedziałek przywita nas silnymi porywami wiatru, które wraz z kolejnymi godzinami powinny słabnąć – szczególnie na nizinach. Nie wykluczamy również pojawienia się przelotnych opadów deszczu w wielu regionach Polski.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 24.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Ze względu na duży gradient ciśnienia silne porywy deszczu mogą występować nadal w godzinach porannych.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 24 lutego 2020

Po nocnych wichurach, zwłaszcza w godzinach porannych silny wiatr wystąpi niemal w całej Polsce. Silny wiatr przyniesie niż Julia.

Najcieplej na zachodzie kraju – do 8 stopni. W pozostałej części Polski temperatury w okolicach 5,6 stopni. Silny wiatr będzie zwiększał odczucie chłodu.

Na zachodzie, w centrum, na Mazowszu oraz południu Polski będą występować przelotne opady deszczu. Dużo słońca na północnym wschodzie kraju, natomiast rozpogodzenia między opadami mogą pojawiać się niemal w całej Polsce.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 25 lutego 2020

Wtorek pod znakiem dużego zachmurzenia w całym kraju. Nadal będzie występować dość silny wiatr – w porywach do 60 km/h na nizinach. Na terenach podgórskich porywy mogą przekraczać wspomnianą prędkość. Ponownie najcieplej na zachodzie kraju, gdzie temperatury przekroczą 10 stopni. Najchłodniej najchłodniej na północnym wschodzie kraju. Opady deszczu wystąpią niemal w całym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here