Słonecznie z małym zachmurzeniem
Słonecznie z małym zachmurzeniem. Zdjęcie ulustracyjne (pixabay.com)

Pogoda w dniu dzisiejszym bez zaskoczeń. Ponownie sporo przejaśnień i rozpogodzeń, jedynie na północnym wschodzie więcej chmur. Temperatury również bez zmian.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 14:00 18.04.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W południe nad Polską znajdzie się centrum układu niskiego ciśnienia. Szybko jednak będzie się on przemieszczał na południe Europy, a pod wieczór w naszym kraju ciśnienie będzie rosnąć, bowiem na pogodę zacznie mieć wpływ wyż znad Skandynawii.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 18 kwietnia 2020

W ciągu dnia bez opadów, chociaż na północnym wschodzie miejscami może pokropić deszcz. Tam też największe zachmurzenie. Na pozostałym obszarze sporo rozpogodzeń, najwięcej na południu i południowym zachodzie.

Najchłodniej w strefie największego zachmurzenia, 10 stopni. Cieplej w centrum i na północy, gdzie spodziewamy się 12-13 stopni. Najwyższe temperatury na południu i południowym zachodzie, do 15 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 19 kwietnia 2020

Jutro pochmurno na północy, ale padać nie powinno. W centrum i na południu całkiem sporo rozpogodzeń. Na termometrach od 9 stopni na północnym wscodzie, przez 10-11 stopni w centrum, do 13 stopni na południu. Wiatr umiarkowany, miejscami silniejszy, w porywach do 50 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here