Jesienna deszczowa szaruga
Jesienna deszczowa szaruga (pixabay.com)

Środa to kolejny deszczowy dzień, szczególnie dla mieszkańców północnej Polski, gdzie mogą wystąpić również zjawiska konwekcyjne – podczas ich przechodzenia nie wykluczamy opadów krupy śnieżnej. Poza tym popadać może niemal w całej Polsce. Niestety, nadal będą doskwierać silniejsze podmuchy wiatru.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 12.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W środę po raz kolejny na Polskę będzie oddziaływać niż znad Skandynawii. Na mapie widać odrobinę gęściej położone izobary na terenie naszego kraju – co oznacza że nadal nie odpoczniemy od wiatru – szczególnie zachodnia część Polski. Blisko północnej Polski znajdzie się również front okluzji przynoszący opady.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 12 lutego 2020

W dzień zachmurzenie duże z możliwymi rozpogodzeniami. Niemal w całym kraju możliwe opady. Miejscami, szczególnie na północy mogą mieć one charakter mieszany. Nie wykluczamy pojawienia się lokalnych burz, szczególne na wybrzeżu, z których może popadać krupa śnieżna.

Najchłodniej na północnym wschodzie – w okolicach dwóch stopni. W centrum, na Mazowszu oraz południu Polski – 4,5. W południowo zachodniej części Polski temperatury w okolicach 6.

Wiatr nadal silny, w całej Polsce podmuchy mogą osiągać 70 km/h. Podczas zjawisk konwekcyjnych nie wykluczamy silniejszych porywów.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 13 lutego 2020

W czwartek opady jedynie możliwe na północny i północnym wschodzie kraju. Wiatr zdecydowanie łagodniejszy. W ciągu dnia możliwe rozpogodzenia.

Ponownie najcieplej na zachodzi Polski 6 stopni. W centrum, na Mazowszu oraz południu podobne temperatury do tych środowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here