Jesienny poranek z przymrozkiem

Środa przyniesie apogeum grudniowego ciepła. Na południu może być nawet 15 stopni Celsjusza. Słabe opady deszczu możliwe nad morzem i wieczorem na krańcach zachodnich. Poza tym bez opadów i całkiem słonecznie. Na północny mocniejsze porywy wiatru.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 18.12.2019

Na pogodę w Polsce wpływać będzie niż znad morza Bałtyckiego oraz ośrodki wysokiego ciśnienia. Do naszego kraju docierać będzie ciepłe i łagodne powietrze z południa. Nad Polską zaznaczy się mało aktywny front atmosferyczny.

Pogoda na dziś

Pogoda na środę 18 grudnia 2019

Poranek przywita nas pogodnym niebem i lokalnymi mgłami, które mogą się tworzyć w zagłębieniach terenu i w sąsiedztwie zbiorników wodnych. Większe zachmurzenie wystąpi na północnym zachodzie. Z biegiem dnia strefa większego zachmurzenia związanego z frontem atmosferycznym przemieszczać się będzie w głąb kraju, ale do końca dnia sporo słońca na południu i południowym wschodzie. Opady deszczu pod wieczór wystąpią na krańcach zachodnich i będą raczej symboliczne.

W całym kraju mocniej powieje. W głębi i na południu do 40 km/h, a na północy do 60-70 km/h. Najmocniej powieje nad samym wybrzeżem. W regionach górskich porywy wiatru osiągną 60-70 km/h.

Temperatura wzrośnie od 8-10°C na północy, przez 11-12°C w centrum, do 13-15°C na krańcach południowych.

Pogoda na jutro

Pogoda na czwartek 19 grudnia 2019

Po przejściu frontu nad naszym krajem rozlokuje się ośrodek wysokiego ciśnienia, który typowo dla tej pory roku jest zapowiedzią dużego zachmurzenia i mgieł. Na północy dodatkowo napłynie chłodniejsze powietrze. Temperatura wciąż na wysokim poziomie jak na tę porę roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here