Opady deszczu na początku marca

W godzinach porannych, lokalnie gołoledź może wystąpić w pięciu województwach. W ciągu dnia opady niemal w całej Polsce.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 08.01.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Nad Polską w ciągu dnia będą przemieszczały się fronty atmosferyczne, które przyniosą opady deszczu początkowo na północnym zachodzie kraju, by z kolejnymi godzinami wędrować w kierunku centrum Polski.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś Środa 8 stycznia 2020

W nocy i rano w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim oraz śląskim lokalnie pojawią się opady marznącego deszczu powodujące gołoledź, w związku z tym prosimy o ostrożność podczas poruszania się na drogach.

Również rano nad północny zachód kraju wkroczy strefa opadów, która będzie poruszać się w kierunku południowo wschodnim, a w godzinach wieczornych strefa ta będzie rozciągać się od południowego zachodu, przez centrum, po północny wschód Polski.

W godzinach południowych zachmurzenie małe, bądź umiarkowane na południu kraju. Temperatury zdecydowanie bardziej jesienne niż zimowe.

Na zachodzie Polski 5,6 stopni w centrum 3, chłodniej na południowym i północnym wschodzie do 2 stopni. Nad morzem wiatr w porywach do 50 km/h.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro czwartek 9 stycznia 2020

W czwartek jeszcze wyższe temperatury niż w środę. Na zachodzie nawet 8,9 stopni, w centrum 5,6, ponownie najchłodniej na południowym wschodzie Polski – do 2 stopni.

W godzinach porannych opady deszczu na południu, a w godzinach popołudniowych od zachodu napłynie kolejna strefa opadowa by w godzinach późno wieczornych, nocnych objąć swoim zasięgiem niemal całą Polskę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here