Silny wiatr w Polsce, zerwana linia wysokiego napięcia

Nad zachodnią połową Polski ponownie mocniej powieje, choć nie powinny być to tak silne podmuchy jak wczoraj. Opady deszczu wystąpią niemal w całej Polsce. Na północy oraz wschodzie kraju w godzinach porannych opady deszczu ze śniegiem bądź samego śniegu.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 11.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Wtorek to kolejny dzień, w którym na Polskę będzie oddziaływał głęboki niż Sabina, który dziś znajdzie się na północ od Skandynawii. Po raz kolejny przyniesie on mocniejsze podmuchy, jednakże nie będą one tak silne jak wczoraj.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 11 lutego 2020

Wtorek z opadami deszczu w całej Polsce, choć w centrum, na wschodzie oraz południu kraju możliwe rozpogodzenia. Na północy oraz wschodzie rano możliwe opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Po raz kolejny nad Polską wystąpią zjawiska konwekcyjne, nie wykluczamy powstania kilku burz.

Temperatury niższe niż wczoraj. Najcieplej na zachodzie kraju do 6 stopni. Na południu odrobinę chłodniej. Centrum i Mazowsze – słupki rtęci będą wskazywać w okolicach 4 stopni. Najchłodniej na północnym wschodzie – tam w okolicach 2 stopni.

Silniejszy wiatr popada jeszcze w zachodniej połowie kraju oraz w województwach południowych. Na nizinach porywy wiatru do 70 km/h. W czasie przechodzenia zjawisk konwekcyjnych nie wykluczamy silniejszych podmuchów. W górach, wiatr ponownie może przekroczyć 100 km/h.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 12 lutego 2020

W środę ponownie na zachodzie popada deszcz. Na wschodzie i północy możliwe przelotne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Możliwe przejaśnienia w wielu regionach kraju.

Ponownie najcieplej na zachodzie Polski – do 6 stopni. Najchłodniej na północnym wschodzie oraz wschodzie – 2,3 stopnie. W centrum, na Kujawach oraz Mazowszu w okolicach 4.

Ponownie mocniej powieje, w całym kraju podmuchy w okolicach 60 km/h. Miejscami silniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here